Prošli jste eliminační dietou. Už víte, na co je vaše dítě alergické. Ekzém zmizel nebo se aspoň zlepšil. Je to super! A co teď? Teď zbývá poslední krok...

 
Je potřeba se potravinových alergií zbavit. Ale jak?

 

 • Zatím musíte dítě stále hlídat, aby někde nesnědlo něco, co nesmí. Na návštěvách, na oslavách, u babiček... Je to náročné.
 • Možná i vaše babičky nechápou podstatu alergií. Tu a tam podstrčí dítěti něco, co nesmí. Nebo rovnou uvaří oběd pro celou rodinu a neuvědomí si, že je v něm alergen. Vy si pak můžete neustále lámat hlavu, proč se vám ekzém vrací.
 • V restauracích si nemůžete dovolit menu, které byste rádi. Protože polovinu jej nesmíte. Dítěti stále vadí a reaguje na ně. Na dovolené váháte, zda si můžete dovolit vzít all inclusive nebo si raději budete vařit sami.
 • Obáváte se, jak to bude dítě jednou zvládat ve školce či ve škole. Budete mu muset vařit obědy a dávat vlastní jídlo? Umožní vám to vůbec školka? Budou to zbytečné komplikace navíc?
 • A co teprve, pokud vaše dítě bude na alergen reagovat silněji než dnes. Reakce se časem mění, vyvíjejí.

Kde dnes dítě reaguje “jen” ekzémem, může za pár měsíců reagovat silným kašlem až dušením.

Sami jsme to zažili u vlastních dětí.

Dodnes nezapomenu, jak se nám dcerka vzbudila v kočárku - to jí byly necelé dva roky - a měla neskutečný záchvat kašle. Tehdy jsem ještě netušila, že je to následek alergie. Následek toho, že omylem snědla něco s mlékem. Vždyť do té doby reagovala vždycky jen ekzémem. 

Že reakce zesílily jsem pochopila až později. Až když se situace zopakovala a já už věděla, že předtím došlo k dietní chybě. Nikomu nepřeji zažít tu beznaděj.

Možná toto slyšíte poprvé. Možná je vám z toho úzko, protože se cítíte bezmocní. Rádi byste vašemu dítěti pomohli k tomu, aby se alergií co nejdříve zbavilo. Jenže vůbec netušíte, jak. Naprosto vám rozumím.

 • Jste rádi, že jste se zbavili ekzému a nechce se vám alergeny nikterak pokoušet, aby se ekzém zase nevrátil.
 • Informace o tom, jak s alergeny pracovat, se hledají dosti obtížně. Na internetu koluje spoustu protichůdných rad. Nechcete ze svého dítěte dělat pokusného králíka.
 • Lékaři vám v tomto ohledu většinou příliš neporadí. Nejjednodušší je alergeny vysadit a čekat.
 • To samé se dočtete i v literatuře. Dříve se tento postup doporučoval a jevil jako nejlepší. Dnes už výzkumy trochu pokročily.
 • Možná už jste si zvykli na stravu bez mléka, bez vajec, bez alergenů. Nikterak zvlášť vám nechybí. Říkáte si, že i kdyby to tak bylo po celý život, pořád lepší, než kdyby dítě mělo ekzém. Jenže jste si neuvědomili všechny důsledky.

A teď si představte, jaké by to bylo, kdyby vaše dítě mohlo jíst za pár měsíců zcela vše.

Kdybyste už nikdy nemuseli trnout hrůzou, co kde vaše dítě sní a jaké z toho budou následky.

 • Kdyby se vaše dítě mohlo ve školce i ve škole stravovat úplně stejně jako jeho vrstevníci. Kdybyste mu nemusela doma připravovat speciální porce. Místo vaření byste trávila čas raději s ním.
 • Kdybyste na oslavách nemusela každému vysvětlovat, co všechno vaše dítě smí a co ne.
 • Kdybyste si o dovolené mohli dopřát cokoliv, nač máte chuť. A ani vaše dítě by nebylo ochuzené.
 • Kdybyste doma mohli vařit úplně cokoliv. To, co jste vařili moc rádi předtím, než se vám narodily děti.

Možná vám to všechno přijde až příliš hezké, než aby to byla pravda?

Také jsem si nedokázala představit, že naše dcerka bude jíst jednou vejce.

Tím spíše ne, když nám vyšly na alergologii ty nejvyšší hodnoty, které vůbec vyjít mohly.

A když dcerka na vejce svého času reagovala velice prudce. Osypala se do několika minut poté, co snědla jen malinký kousíček vejce. 

Přesto teď jí vesele jedno vejce za druhým a nikterak na ně nereaguje. Dlouho si užívala, že už je konečně může! Prošly jí zhruba ve 2,5 letech.

Prošly jí díky naší záměrné práci s alergeny. Kdybychom nechali vejce vysazené, pravděpodobně by je nemohla jíst dodnes.

Tento „zázrak“ mne podnítil k tomu, abych se prací s alergeny zabývala více. Dnes už vím, že nejsme jediní, komu se podobný „zázrak“ podařil. Chce to však velký kus práce a především víru v to, že s alergeny lze pracovat.

Naprostým základem je, že z alergenů nesmíte mít strach. Nesmíte je vinit za to, že vašim dětem ubližují a velkým obloukem se jim vyhýbat. Naopak. Přijměte alergeny jako své pomocníky. Alespoň ty, které to umožňují.

 

Neberte alergeny jako své nepřátele. Vezměte je jako učitele, kteří vás mohou hodně naučit.

 

Když s nimi budete správně pracovat, mohou vám pomoci začít tolerovat vše, co vaše dítě nesmí. Čím dříve začnete, čím mladší je dítě, tím větší naději budete mít na úspěch. Naděje však umírá poslední a proto věřte v úspěch bez ohledu na věk. Vždycky má smysl to zkusit.

I kdyby se vám nepodařilo naučit tělo tolerovat všechny alergeny, vždy je mnohonásobně lepší jedna lžička než vůbec nic. I kdyby vaše dítě tolerovalo jen jednu jedinou lžičku alergenu, pak:

 • Nemusíte se bát prudkých reakcí, když dítě sní sebemenší kousíček toho, co nesmí. Víte, že na ně nebude reagovat.
 • Nemusíte řešit stopy alergenů. Při nákupu, v restauraci, ve vlastní kuchyni…
 • Starší bráška může dát mladšímu sourozenci ochutnat jogurt, kdykoliv ho bude jíst.
 • Můžete dát dítěti lžičku jogurtové majonézy, kdykoliv ji budete dělat pro celou rodinu. Jako omáčka k těstovinám to často zcela dostačuje. 
 • Pokud projde jedna lžička jogurtu, projde pravděpodobně i přepečené mléko. Aspoň v občasných dávkách. Pak nebudete muset už nikdy řešit složení pečiva. Na dovolené, na výletě, u babiček… váš jídelníček se rozroste o spoustu dalších možností.

Ale pravděpodobně se vám podaří dostat ještě dál a naučíte vaše dítě tolerovat alergeny zcela.

Té záměrné práci s alergeny se říká

 

Trénink alergenů

Ráda vám předám své bohaté zkušenosti, které v této oblasti mám. Už několik let vedu kurzy, ve kterých pomáhám dětem zbavit se ekzému. Právě v těchto kurzech naznačuji rodičům, jak se zbavit nejen ekzému, ale následně i všech alergií.

 

"Ekzém po těle je už skoro pryč a to ho
dvouletá dcera měla po celém těle."

Při pohledu na dcery jsem byla už opravdu zničená a doktoři nám nedokázali pomoct. Na internetu byla spousta různých informací a já už jsem nechtěla z holčiček dělat pokusné králíky, tak jsem se rozhodla přihlásit do kurzu. Byla to pro nás ta správná volba, protože problém byl opravdu v jídle. Ekzém po těle je už skoro pryč a to ho dvouletá dcera měla po celém těle. Velké díky za kurz a za tuto skupinu.

Kateřina (absolventka kurzu Zbavte své děti ekzému)

 

 

"Sama bych ED odsouvala do nekonečna"

Všem mohu vřele doporučit. Paní Matoušková nás skvěle navedla na to, jak testovat sami a reakce poznávat. Ochotně odpovídá na dotazy ve skupině, každodenně! i v živých konzultacích. Poskytuje podporu, nesoudí, je vstřícná, přívětivá, vždy nám pomohla. ED tohoto typu mi dává smysl a věřím, že povzbudí i další maminky k testování potravin a hledání možných příčin ekzému. Kurz mi rozhodně pomohl v nastavení systému, udržení řádu, motivaci, překonání překážek, pochybností, neúspěchů a vytrvání.

Kurz a interakce s ostatními mě bavila a paní Matoušková se stala klidným průvodcem v nejistotě testování. Chvíli mi trvalo, než jsem se k němu odhodlala, a nyní vidím, že bych možná ED odsouvala do nekonečna, takto jsme s ní téměř už u konce, a už jsem si na život s ní vlastně zvykla a nevadí nám. 

Martina Kovářová (absolventka kurzu Zbavte své děti ekzému)

 

Moc mě těší, když děti z mých kurzů odcházejí nejen bez ekzému, ale hlavně s tím, že v jídelníčku mají zařazeno prakticky vše. Jen některé potraviny zatím v menších dávkách.

Přesto ještě nemají zcela vyhráno. I tak jim ještě zbývá zbavit se všech potravinových alergií. Tak, aby děti mohly jíst úplně vše v neomezeném množství.

O rady, jak se zbavit potravinových alergií mne žádáte čím dál tím častěji. V kurzu Zbavte své děti ekzému to sice naznačuji, ale na podrobnosti nezbývá dostatek času. Proto jsem se rozhodla vytvořit zbrusu nový kurz zaměřený jen na trénink alergenů.

 

Jak se zbavit potravinových alergií

 

 

Ještě před spuštěním tohoto kurzu jsem několik rodičů provedla tréninkem alergenů osobně. A docílili jsme obrovského úspěchu! Proč?

 • Tam, kde si maminky myslely, že nějaké potraviny neprochází ani omylem, jsme zjistili, že je v omezeném množství mohou jíst už teď.
 • Tam, kde si maminky myslely, že dítě reaguje prudce na vaječný bílek, jsme zjistili, že v přepečeném stavu prochází v neomezeném množství.
 • Tam, kde si maminky netroufaly dát napřímo ani trochu BKM, jsme zjistili, že pár lžiček jogurtu jednou týdně je tolerováno. Což je pro maminku i pro dítě úžasný pokrok!
 • Ale hlavně jsem pochopila, že 

Bez mého návodu byste si na podobné věci sami netroufli. Odsouvali byste je dále a dále. 

Ptali byste se, zda je to bezpečné. Obávali byste se reakce. 

A ono přitom někdy stačí tak malinko. Někdy můžete být jen jeden jediný krok od toho zjistit, že vaše dítě může už mnohem více než si myslíte. On totiž trénink není testování.

 

V čem spočívá trénink alergenů?

 • 1
  Alergenům se striktně nevyhýbáme, ale záměrně je v jídelníčku ponecháváme.
 • 2
  Ponecháváme však jen velmi malé dávky – množství je u každého jiné, individuální.
 • 3
  Toto množství v pravou chvíli navyšujeme.
 • 4
  Existují určitá pravidla, jak často můžete alergeny trénovat a v jak velkých dávkách. Pokud tato pravidla nesplníte, pak se mohou začít reakce zhoršovat a ekzém či jiné problémy znovu vrátit.

 

Čemu se budeme v kurzu konkrétně věnovat? 

1. Odhoďte strach a vrhněte se na trénování alergenů naplno!

 • Máte z tréninku ještě pořád strach? Po této lekci jej už mít nebudete.
 • Obáváte se, zda trénováním nezpůsobíte dítěti neustálý zánět střev? Zda nemůže následovat astma či jiné alergie, např. pylové? Vysvětlím vám, proč jsou tyto obavy zcela zbytečné.
 • Na druhou stranu, víte, kdy je třeba mít se na pozoru? Kdy je třeba trénovat jen po domluvě s lékaři? Takových případů je sice minimum, ale je dobré o nich vědět.

2. Co vše musíte splnit, aby byl trénink alergenů úspěšný?

 • Úspěšný trénink alergenů je podmíněn několika zásadami, které musíte dodržet. Bez nich se vám může vrátit ekzém nebo jiné potíže. Jaké zásady to jsou? Představím vám je ve 2. lekci. 

 • Pokud má dítě velké množství alergií, je postup trochu jiný a specifický. I o tomto případu se pobavíme více ve 2. lekci.
 • Po dodržování těchto postupů u nás většina alergií prošla do tří měsíců

3. Chceme se zbavit alergie na mléko

 • Alergie na mléko je nejčastější alergie u malých dětí. Možná se týká i vás? Proto tato lekce pro vás bude obzvláště důležitá. 
 • Ukážeme si konkrétní postup, jak trénovat mléko. Společně s máslem, jogurty, tvarohem, smetanou a mnoha dalšími výrobky, které mléko obsahují.
 • Při správném postupu máte vysokou šanci, že vaše dítě bude brzy tolerovat mléko v přepečené podobě, mléko přes mateřské mléko v neomezených dávkách i máslo napřímo.
 • Obávat se vůbec nebudete potravin jako je třeba ghíčko. Stejně tak velmi stoupne šance, že se alergie na mléko zbavíte zcela.

4. Chceme se zbavit alergie na vejce

 • Alergie na vejce je druhou nejrozšířenější alergií u malých dětí.
 • Vejce jsou z výživového hlediska velmi cenné potraviny. Obsahují spoustu důležitých vitaminů, minerálů a stopových prvků. Už jen proto byste se měli snažit, aby je dítě začalo co nejdříve tolerovat.
 • Na trénink vajec se podíváme v podrobně ve čtvrté lekci a rozebereme jej do detailů.

5. Jak se zbavit alergií na ostatní potraviny

 • V páté lekci se podíváme na trénink většiny dalších alergenů.
 • Podrobněji si rozebereme některé další konkrétní případy. Ty, na které se mne nejčastěji ptáte. 
 • Patří mezi ně např. alergie na brambory, ořechy, lepek, různé druhy ovoce či zeleniny.

6. Pracujte i s alergeny, které vyšly na alergologii. Je to důležité.

 • Můžete vůbec trénovat alergeny, které vyšly u dětí v testech na alergologii? 
 • Nebo může dítě tyto alergeny dokonce jíst neomezeně, pokud u něj nevyvolají žádnou reakci?
 • Byl to i případ našich vajec. Ale pozor, obzvláště u těchto potravin hrozí riziko velkých a prudkých reakcí. Proto je nutné s nimi zacházet obezřetně.
 • I s takovými alergeny se však dá v mnoha případech pracovat a naopak je velmi dobré s nimi pracovat. V této lekci vám ukážu jak.
 • Řekneme si, jak rozlišíte jednotlivé případy, kdy si na trénink můžete troufnout sami doma a kdy už je nutná spolupráce s lékaři.

7. Co když vám do tréninku vstoupí nemoc, růst zoubků, očkování...?

 • Teorii tréninku už znáte. Vše je vám jasné a dává vám to smysl. Začnete trénovat. Jenže pak se stane něco, s čím jste nepočítali.
 • Dítě onemocní. Rostou zoubky. Ekzém se vrátí. Čeká vás očkování. Dovolená…. A mnoho dalších věcí.
 • Najednou jste ztraceni a nevíte, jak dál. Trénovat? Netrénovat? Snížit dávky? Může návrat ekzému souviset s tréninkem? Bylo by lepší alergen zcela vynechat?
 • Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte právě v sedmé lekci.

To zdaleka není vše. Jako bonus ke kurzu obdržíte:

1. Zodpovím vám vaše otázky - JEN PRO PRVNÍ BĚHY KURZU.

 • Není vám něco jasné? Budete mít možnost se zeptat.
 • Pro první běhy bude kurz s mojí podporou. Poté, co se nashromáždí určité množství otázek, vám natočím další videolekce, v nichž budu na vaše dotazy odpovídat.

2. Pojďte následovat náš úspěšný příklad z praxe: Jak jsme se zbavili alergie na vejce

 • Na našem příkladu vám ukážu konkrétní postupy, které vedly k vyhasnutí alergie.

 • Dcerka reagovala na vejce velmi silně, do zhruba roka a půl neprocházely ani přes mateřské mléko.

 • Na alergologii vyšly ty nejvyšší hodnoty, které nám jen vyjít mohly.

 • Dostali jsme přísný zákaz jíst vejce, jak já jako kojící maminka, tak dcerka. Hrozily nám totiž příliš velké reakce, které mohly být až životu nebezpečné.

 • Přesto dcerka dnes jí vejce v neomezeném množství a nikterak na ně nereaguje. Jsem za to neskutečně vděčná.

 • Jsem moc vděčná i za to, že jsem se vůbec dozvěděla o možnosti trénování alergenů. Bez záměrného tréninku bychom to totiž rozhodně nedaly a dcerka by vejce nejedla pravděpodobně dodnes.

 • Moc bych si přála, abyste na tom byli všichni úplně stejně! K tomu vám pomůže tento bonus a celý můj kurz.

3. Jak zabránit rozvoji dalších alergií? Pospěšte si, než bude pozdě...

 • I když vaše dítě teď může jíst (téměř) vše, na některé potraviny může začít reagovat v budoucnosti. Jaké potraviny to jsou?
 • Co vše můžete udělat pro to, aby se u vašich dětí žádné další potravinové alergie neobjevily? 
 • Na téma prevence alergií se pobavíme v tomto bonusu.

4. Prošli jste opravdu správně eliminační dietou?

 • Bonus pro ty z vás, kdo jste neprošli mým kurzem či nečetli můj ebook. A také pro ty z vás, kdo jste sice eliminační dietou prošli, ale nezbavili jste se ekzému zcela. 

 • Kurz Jak se zbavit potravinových alergií předpokládá, že eliminační dietu už máte úspěšně za sebou. Pokud však ne – nebo pokud ne správně – tento bonus vám ukáže, jak na ni.

 • Pokud jste se ekzému či jiných problémů nezbavili dostatečně, v této lekci budete upozorněni na nejčastější chyby, které se během eliminační diety dělají.

 • Budete moci posoudit, zda za stávající ekzém mohou stále ještě neodhalené alergeny nebo něco úplně jiného.

Bonus však nenahrazuje plnohodnotný kurz či ebook o eliminační dietě.

 

Přístup ke kurzu získáváte okamžitě po zaplacení.

Je totiž důležité začít s tréninkem co nejdříve.

A proto hned po zaplacení získáte přístup ke všem lekcím kurzu. Ještě dnes večer je můžete všechny projít a už zítra s tréninkem úspěšně začít!

Čím dříve s ním začnete, tím větší šanci máte na úspěch. Tím větší máte šanci, že se všech potravinových alergií zcela zbavíte. Ideálně byste s tréninkem měli začít hned po skončení eliminační diety. Super také je, pokud aspoň zpočátku během tréninku alergenů ještě kojíte.

Jen pro první běhy kurzu je součástí kurzu i moje podpora. Jakékoliv další úpravy kurzu, nové lekce, nové bonusy, budou přístupné vždy i těm, kdo si kurz zakoupili již dříve.

Všechny materiály vám zůstanou po dobu minimálně 2 let (pokud byste chtěli přístup k nim i později, stačí mi napsat a jistě se domluvíme).

Kurz je úplnou novinkou na trhu. Není mi znám jiný kurz, který by se věnoval stejnému tématu a už vůbec ne v tak velkém rozsahu. 

 

Jde o zdraví vašich dětí.
Proto nechci, abyste se rozhodovali dnes. 

A proto na kurz dávám 100% garanci vrácení peněz
do 30ti dní od nákupu.

Sama vím, jak je trénink alergenů důležitý. Jak moc vám může být prospěšný. Možná už jen během prvního týdne zjistíte, že dítě může sníst alergenu mnohem více, než jste si doposud mysleli. A už to pro vás bude obrovský přínos.

Ale zároveň rozumím, pokud teď máte z kurzu nějaké obavy. Proto vám na kurz dávám 100% garanci vrácení peněz. Pokud by vám kurz nepřišel vhodný pro vás, můžete mi do 30 ti dnů od nákupu kurzu napsat a já vám bez jakýchkoliv dotazů vrátím plnou cenu kurzu zpět.

 

Nenechte si uniknout kurz za zaváděcí cenu

Jste první, komu kurz nabízím.  

Hodnota kurzu je nevyčíslitelná. Zdraví se totiž nedá měřit penězi. Cenu kurzu jsem stanovila na částku

4990 Kč

 • Kdybyste se díky tomu zbavili všech alergií u svých dětí, stálo by to za to?

 • Kdyby se vaše dítě mohlo stravovat úplně stejně jako jeho vrstevníci, stálo by to za to? Ve škole, ve školce, na oslavách… kdekoliv.

 • Kdybyste už nemuseli trnout hrůzou, kdo kde vašemu dítěti zase co nabídne. Kdybyste se nemuseli bát, že se mu zítra zase objeví ekzém, protože snědlo, co nemělo. Kdybyste u sebe už nikdy nemuseli nosit léky na alergii, protože byste věděli, že už vašemu dítěti nic nehrozí. Stálo by to za to?

 

Na celý kurz se vztahuje 100% garance vrácení peněz. Pokud usoudíte, že kurz není pro vás, můžete až do 30ti dní od zakoupení požádat o vrácení peněz v plné výši. Jinak vám všechny materiály z kurzu Vám zůstávají po dobu minimálně 2 let (pokud byste chtěli přístup k nim i později, stačí mi napsat a jistě se domluvíme).

4 990 Kč

Kdo vás bude kurzem provázet?

Jmenuju se Anna Matoušková a jsem mámou dvou dětí, které od narození bojovaly s atopickým ekzémem. V obou případech jsme boj úspěšně vyhráli. Ekzému jsme se zbavili pomocí eliminační diety.

U staršího syna (*2015) jsme se zbavili i všech alergií. Syn může jíst od 2,5 let úplně vše a doposud se mu žádný problém nevrátil.

Dcera (*2018) měla nejhorší období ekzému mezi 6. a 10. měsícem. První narozeniny už však oslavila téměř bez ekzému. Z mnoha potravinových alergií u ní dnes ještě přetrvává už jen alergie na mléko. I to může v omezené míře jíst. 

 

 

Protože jsem poznala, jak zázračně umí eliminační dieta působit, snažím se ji propagovat mezi širokou veřejností. Od jara roku 2020 konzultuji problémy s eliminační dietou i s tréninkem potravin s dalšími maminkami. Díky tomu mám bohaté zkušenosti s dietou a tréninkem potravin nejen vlastní, ale i z těchto konzultací.

Jak se dařilo odbourat potravinové alergie u nás?

U syna jsme se zbavili alergie na mléko i vejce do 1 roka od odhalení alergií. Tehdy jsme alergeny netrénovali záměrně, ale ani jsme se jim striktně nevyhýbali.

U dcerky jsme se do tří měsíců zbavili alergie na sóju, oves, jahody, maliny, rybíz, ostružiny, exotické ovoce, citrusy a arašídy. K tomu do šesti měsíců tolerovala mléko i vejce přes mateřské mléko v neomezených dávkách. Za další rok a půl se nám podařilo zbavit alergie na vejce. Alergie na mléko trvá doposud, i to už však v omezených dávkách prochází. Testy na alergologii ukazují u BKM klesající hodnoty. Proto věřím, že brzy bude moci jíst neomezeně i to.

Co o kurzu říkají ostatní rodiče?

Kurz je zcela nový a jen pár rodičů nedávno prošlo tzv. trial verzí tohoto kurzu. Jaké první výsledky rodiče u svých dětí zaznamenaly? Poslechněte si rozhovor:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tento kurz je pro vás, pokud:

 • Chcete dítě zbavit co nejdříve všech potravinových alergií, které má.
 • Chcete, aby se reakce na alergeny nerozvinuly do větších reakcí, které mohou být až životu nebezpečné.
 • Již nějakou dobu alergeny trénujete, ale nedaří se vám s nimi. Nedaří se vám navyšovat tréninkové dávky, nevíte, zda trénujete správně. Alergeny stále neprochází. Dítěti se zhoršil ekzém a nevíte, co s tím.
 • Sami si na trénink alergenů netroufáte. Úspěšně jste se zbavili ekzému a neradi byste, aby se u vás znovu objevil. Proto z alergenů máte respekt a raději byste trénink absolvovali pod vedením někoho zkušeného.
 • Již jste prošli eliminační dietou, znáte své alergeny a ekzém zmizel nebo se alespoň výrazně zlepšil.
 • Vaše dítě na alergeny reaguje ideálně ekzémem či problémy se stolicí.
 • Kurz je určený pro děti (resp. jejich rodiče), největších úspěchů dosáhnete u dětí do cca 3 let věku.

Je-li dítě ještě kojené, je to pro trénink alergenů velká výhoda. Není to však podmínka nutná.

 

Tento kurz pro vás není, pokud

 • Jste ještě neabsolvovali eliminační dietu, ekzém stále trvá a neznáte své alergeny.
 • Vaše dítě reaguje na alergeny příliš velkými a prudkými reakcemi.
 • Ekzém nesouvisí s potravinami.
 • Vaše dítě nemůže velké množství potravin (např. i v roce toleruje jen 10 potravin). Například proto, že jste dříve drželi velmi přísnou a dlouhou dietu.

 

Možná vás teď napadá...

Opravdu je trénink alergenů pro mé dítě bezpečný?

Nejnovější výzkumy potvrzují, že je tomu tak. Trénink alergenů je prospěšný, protože může pomoci dítěti daný alergen dříve tolerovat. Tento fakt nám potvrdili lékaři na alergologii. Dočtete se o něm dnes již i v literatuře. A především naše vlastní zkušenost jej jen a jen potvrzuje. Stejně jako zkušenosti mnoha dětí, které prošly mými kurzy.

Podmínkou k tréninku alergenů je však, že vaše dítě dokáže tolerovat aspoň malé množství alergenu bez reakce. 

Mám strach alergeny trénovat. Proč nestačí je pouze vyřadit a počkat? Dříve se to také tak dělávalo.

Ano, ale dříve také spoustu dětí zůstávalo alergiky na celý život. Ne každému reakce vyhasne sama. V kurzu vám ukážu 10 důvodů, proč je výhodnější alergeny trénovat. Jedním z nich je fakt, že reakce na alergeny (zejména na ty striktně vyřazené), se mohou měnit a zhoršovat. A pak už bude na trénink pozdě.

Možná znáte případy dospělých, kteří jsou alergičtí na některou potravinu, ale v malých dávkách ji mohli. Když však přestali jíst ty malé dávky, po čase začaly reagovat i na ně. A toto bohužel někdy platí i u dětí.

Dalším důvodem je psychika dítěte. Představte si, že vaše dítě může aspoň jednu jedinou lžičku alergenu, byť jen jednou týdně. Není to pro něj mnohonásobně víc, než kdyby jej nemohlo vůbec? Umíte si představit tu radost, když od vás může ochutnat jogurt, zmrzlinu, jídlo v restauraci… a vy víte, že se mu nestane vůbec nic?

 

Je jisté, že se všech alergií zbavíme?

Stoprocentní jistotu vám k tomuto bohužel nikdo nedá. Šanci však zvýšíte tím, že s tréninkem začnete co nejdříve. Čím mladší dítě, tím snadněji se jeho střeva naučí alergen tolerovat. Pokud je dítě ještě kojené, tím lépe. Dítě by mělo být schopné tolerovat aspoň malé množství alergenu. Buď napřímo nebo přes mateřské mléko. To je první a důležitý krok k úspěchu.

I kdybyste se však alergenů nezbavily zcela, pořád je lepší, když dítě toleruje a pravidelně jí aspoň jejich malé množství než vůbec nic. Víte tak s jistotou, že nemusíte sledovat stopy alergenu v potravinách. Víte, že když tu a tam ochutná něco zakázaného, nestane se vůbec nic. A vaše naděje, že dítě bude jednou tolerovat alergen i ve vyšších dávkách, nikdy nezmizí. J

 

Alergeny máme potvrzené z alergologie a lékaři nám je zakázali jíst. Má v tom případě trénink smysl?

Tady velice záleží na konkrétních případech. Pokud vaše dítě alergen ještě nedávno běžně jedlo, pak s jistotou ANO. Pokud ještě kojíte, pak také – a zejména v tomto případě vůbec neváhejte, kojení je vaše obrovská výhoda.

Pokud máte jakékoliv podezření, že alergen prochází i přes výsledky testů, pak je určitě vhodné s ním dále pracovat. Hrozí-li však vašemu dítěti prudké reakce, poraďte se před zakoupením kurzu nejprve se mnou. S většinou alergenů potvrzených na alergologii se dá pracovat. Chce to však jistou obezřetnost a zkušeného průvodce. Sami se do toho nepouštějte.

 

Alergie máme v rodině. Smířili jsme se s tím, že je naše dítě bude mít také. Umíme s nimi žít a potraviny nám nechybí.

Dobrou zprávou je, že léčit lze ve většině případů i dědičné alergie. Podmínkou však je, že se s nimi musí začít včas. Teď vám mléko (či cokoliv jiného) možná sice nechybí. Ale co až bude vaše dítě ve školce, škole, na táboře…? Reakce se navíc mohou během života měnit. Tam, kde dnes dítě reaguje jen ekzémem, může za pár měsíců reagovat mnohem silněji.

 

Nerozumím rozdílu mezi tréninkem alergií a jejich testováním.

Testování alergenů je součástí eliminační diety. Při ní nestačí alergeny jen vyřadit. Nutné je vše vyřazené vzít a náležitě otestovat. Díky tomu zjistíme, na co dítě reaguje. Potraviny, na které zareagovalo, označíme jako alergeny. A tyto alergeny následně trénujeme, aby co nejdříve prošly. Eliminační dieta s testováním alergenů by tedy měla předcházet samotnému procesu trénování alergenů.

 

Už jsme alergeny trénovali, ale ekzém se začal zase zhoršovat, tak jsme od tréninku upustili. Je trénink alergenů vůbec pro nás?

Pojďme to zkusit ještě jednou, znovu a systematicky. Možná jste trénovali příliš velké dávky. Nebo příliš často. Pokud vaše dítě aspoň trochu alergenu toleruje, má smysl do toho jít. S eliminační dietou se také spoustě lidem nedaří, když ji zkouší doma sami. Pod vedením někoho zkušeného jsou však mnohem úspěšnější.   

 

Budu mít na kurz vůbec čas? Kolik toho budu muset nastudovat?

Každá lekce v kurzu má jen 10-15 minut. Nemusíte studovat všechny lekce naráz. Některé třeba potřebovat ani nebudete. Celý kurz dokážete shlédnout během jednoho večera. Pokud vám budou některé informace chybět, můžete se doptat.

 

 

Na celý kurz se vztahuje 100% garance vrácení peněz. Pokud usoudíte, že kurz není pro vás, můžete až do 30ti dní od zakoupení požádat o vrácení peněz v plné výši. Jinak vám všechny materiály z kurzu Vám zůstávají po dobu minimálně 2 let (pokud byste chtěli přístup k nim i později, stačí mi napsat a jistě se domluvíme).

4990 Kč