Pro všechny maminky malých dětí s ekzémem:

 

Dokážete vyléčit ekzém jen úpravou stravy?

Během pouhých tří měsíců?

Když jsem před pár lety bojovala s ekzémem u svých dětí... 

byla jsem zoufalá. Obzvláště u dcery byl ekzém urputný a velmi svěděl. V noci jsme téměř nespali, protože dcerka se mohla uškrábat. Nebylo nic, co by jí pomohlo. Já už tou dobou byla na konci svých sil.

Lékaři nám příliš nepomohli. Vraceli jsme se od nich jen s kortikoidy a dalšími a dalšími mastmi. Kdesi jsem vyčetla, že by měla pomoci dieta. A tak k nevyspání přibylo ještě hladovění.

Vysadila jsem ze stravy všechny možné alergeny. Mléko. Vejce. Lepek. Spoustu ovoce i zeleniny. Nejedla jsem už téměř nic. A ekzém si stále žil svým vlastním životem. Jednou byl lepší, jednou horší, ale stále neuvěřitelně svěděl.

 

O tři měsíce později byla dcera bez ekzému.

Obě jsme už mohly jíst téměř vše. Až na pár výjimek, o nichž jsem s jistotou věděla, že nám vadí. Proškrábané a proplakané noci byly pryč. A já měla doma úplně nové dítě. Veselé a šťastné. Tehdy jsme začali žít naplno jako každá jiná rodina.

Co nás k tomu dovedlo? Nebyly to kortikoidy. Nebyly to žádné drahé masti. Nebyla to ani žádná drsná dieta. Čtěte dále...

 

Možná jste na tom stejně jako já tehdy.

Možná také zkoušíte všechny možné metody, a ekzém ne a ne zmizet.

 • Možná už také držíte přísnou dietu, a ekzém se stále nelepší.
 • Možná i vám radí každý něco jiného. „Vyřaďte lepek.", "Jezte zelenou zeleninu.", "Nejezte žádné sacharidy…“ A vy už nejíte raději nic, ale na ekzém to stejně nemá žádný vliv.
 • Možná i vy už jste psychicky na dně. Chtěli byste si s miminkem užívat jedinečné chvíle, kdy je malé. Místo toho mu jen držíte ručky, aby se neškrábalo.
 • Nemáte čas věnovat se ostatním dětem, partnerovi a už vůbec ne sobě. Váš život se točí kolem jediné věci – ekzému.

Chápu vás lépe než kdokoliv jiný. Prošla jsem si tím sama dokonce dvakrát. A proto vím, že za svoji situaci nemůžete.

Lékaři vám s léčbou ekzému obvykle moc nepomohou. Vracíte se od nich s balíkem mastí a s kortikoidy.

 • Na alergologii jste už možná byli, ale nic zásadního vám z krve nevyšlo. A pokud vyšlo, vysazení těch několika alergenů z jídla ke zlepšení ekzému většinou nestačí.
 • Na internetu vám každý radí něco jiného. Někdo protikvasinkovou dietu, jiný začít od tří potravin. Nevíte, čeho se máte chytit a co vlastně máte jíst.
 • Možná už jste zkoušela držet nějakou dietu sama. Ekzém byl však stále jako na houpačce. Jednou lepší, jednou horší. A vy vůbec netušíte proč. Přitom už toho mnoho nejíte.
 • Vaše okolí se k vám staví s nepochopením. Místo podpory dává jen nevyžádané rady: „Přestaň kojit.“, „Však jeden piškot nikoho nezabije.“ Není se, co divit. Nikdo z nich se s ekzémem u svých dětí zřejmě dosud nesetkal.

A teď si představte, jaké by to bylo, kdyby se vám podařilo dostat ekzém pod kontrolu...

Kdybyste už nemusela držet žádnou dietu a mohla jíst téměř vše.

A také...

 • S jistotou byste věděla, které potraviny vám vadí a které jsou pro vás bezpečné.
 • Kdybyste se v noci dostatečně vyspala. Nekonečné škrábání by bylo pryč!
 • Místo uplakaného miminka byste měla doma veselé a šťastné dítě. Takové, o jakém jste vždy snila.
 • Vy byste si dokázala užívat mateřskou dovolenou spolu s ním. Konečně by se život přestal točit kolem ekzému a diety a měla byste čas pozorovat, jak vaše dítě roste. Čas užít si ty jedinečné okamžiky, které se už nikdy nevrátí!

Přijde vám to všechno nereálné? Také jsem si to dlouho neuměla představit. Zkoušela jsem jednu dietu za druhou, hladověla, ale výsledky dlouho žádné. Až jsme se dostali k paní Ing. Zíkové a pod jejím vedením jsme absolvovali eliminační dietu.

Ekzém nám zmizel během tří měsíců.

...a já i dcera jsme následně mohly jíst téměř vše. Když se ekzém náhodou na chvíli vrátil, už jsem si byla jistá, že v jídle problém nehrozí. Že třeba zrovna rostou zoubky. 

Tehdy teprve jsem si uvědomila, kde jsem dělala chyby, a proč mé pokusy o dietu dopadly neúspěšně. Nejprve je ale nutné si uvědomit, že…

 

Ekzém není problém kůže. Proto jej nevyléčíte pouhým mazáním.

Nutné je léčit tělo zevnitř a hledat pravou příčinu.

 

Ta se dost často skrývá v jídlev potravinových alergiích.

Proč nefungovaly mé diety?

Postupovala jsem přesně naopak, než jsem měla. Stejně jako možná většina z vás.

Stále jsem jen vyřazovala ze stravy další a další potraviny.

Už jsem toho moc nejedla. Ekzém se ale nelepšil.

Což mě usvědčilo v tom, že zřejmě vadí ještě něco dalšího. „Vyřaďte rýži.“ Zněla rada ostatních. „Ne, rýži ne, ale veškeré ovoce určitě!“ Nakonec jsem byla přesvědčena, že vadí už i vzduch.

Teprve v průběhu léčby pod vedením odborníka, jsem pochopila, kde jsem dělala chybu. Princip správné diety totiž nespočívá v neustálém vyřazování dalších a dalších potravin. Tato dieta není o strádání a hladovění!

Princip diety spočívá v TESTOVÁNÍ alergenů. Ty, které projdou, je pak nutné zařadit do jídelníčku.

Proto bych vám chtěla říci:

Nehledejte problém jen v tom, co jíte.

Problém může být naopak v tom, co nejíte.

 

Střeva potřebují k vyléčení pestrou a plnohodnotnou stravu.

Je to stejné, jako když se dítě učí mluvit. Pokud byste mu opakovali stále dokola jen několik málo slov, nikdy by se nenaučilo říci více než těch pár slov. Chcete-li, aby se naučilo mluvit ve větách, musíte na něj také mluvit větami.

Podobné je to s jídlem. Jak se mají střeva naučit trávit lepek, když jim ho nikdy nepošlete? Jak si mají střeva zvyknout na alergeny, když jíte stále dokola jen hypoalergenní potraviny?

Něco jiného samozřejmě je, pokud víte, že daná potravina vadí. Musíte si tím být však jisté.

  Léčbě neprospěje, když budete mít spoustu alergenů vyřazených jen preventivně.

Teď si určitě říkáte: No jo, ale když jsem jedla všechno,
tak se ekzém objevil.

Ano. Ze stravy je nutné vyřadit ty alergeny, na které dítě opravdu reaguje. Ne více, ne méně. Zní to jednoduše, že? Provedení v reálu už tak jednoduché není.

Sama jsem se o dietu pokoušela neúspěšně půl roku. Celou tu dobu jsem velmi hladověla,  a ekzém se po celou tu dobu neustále horšil. Alergeny se mi nedařilo najít, měla jsem pocit, že dcera reaguje na vše. Když už někdy svitlo na lepší časy, další den mě vzápětí přesvědčil o opaku.

Teprve poté, co jsem dietu absolvovala pod vedením odborníka, mi došly některé zásadní chyby, které jsem udělala. Stále vídám spoustu nešťastných maminek. Jsou ve stejné situaci, jako já před několika měsíci. Snaží se o dietu, nejí už téměř nic, a ekzém se spíše horší než lepší.

Proto jsem pro vás vytvořila

Podrobný návod k eliminační dietě

Tak, abyste už nemuseli opakovat stejné chyby jako já. Kéž by mi někdo tehdy řekl, že testovat mrkev na jednom soustu u mě, je nesmysl. Protože tak malé množství se ani nepřenese do mateřského mléka, natož, aby dokázalo způsobit u dítěte reakci.

Takto vypadala dcerka v deseti měsících.  Díky eliminační dietě jsem u ní objevila alergii na mléko, vejce, kuřecí maso, sóju, oves, jahody, maliny, rybíz, ostružiny, exotické ovoce, citrusy a arašídy.

Dnes ve dvou letech jí úplně vše, jen mléko  zatím v omezeném množství. Většina alergenů zmizela do tří měsíců od ukončení eliminační diety. Její kůže vypadá takto                

Jsem velmi, velmi vděčná za její uzdravení. I proto předávám rady dále, vedu blog i facebookové skupinky a snažím se pomáhat maminkám, které se ocitají ve stejné situaci jako jsme byli my.

Za dva roky svého trvání pomohly mé články na blogu již více než 20 000 čtenářům. Od mnoha z nich dostávám nadšené ohlasy, že mnou doporučené metody skutečně fungují.

Protože jsem si tímto vším prošla před vámi, vím,

 jak je těžké odhodlat se k dietě...

 • Vzdát se spousty potravin. Hledat nové recepty a jiné možnosti toho, co můžete jíst.
 • Dietu pečlivě dodržet. Neporušit ji ani v době, kdy máte opravdový hlad, a nebo jste psychicky na dně. Nejlepší je obojímu předejít.
 • Odhadnout, jaké potraviny jsou bezpečné a ze kterých může vaše dieta vycházet. Musí jich být dost na to, abyste nehladověli, a aby vaše strava zůstala stále pestrá a plnohodnotná.
 • V pravou chvíli začít alergeny testovat a vracet zpět do stravy. Nečekat na to, až ekzém zmizí, ale věřit procesu. Tento bod je obzvláště důležitý a bývá tím hlavním krokem k úspěchu.
 • Rozeznat, která potravina opravdu vadí. Kdy dítě reaguje na alergen a kdy na něco úplně jiného.
 • Testovat alergeny tak, abyste minimalizovali případnou reakci, ale zároveň, aby se případná reakce dokázala projevit. K tomu je důležité sníst od každého alergenu přesně dané množství. Ani příliš málo, ani příliš mnoho.
 • Znát strategie, co dělat, pokud si nejste jisté výsledkem. Jak ověřit, zda reakce na alergen je opravdu reakcí na alergen, a nebo na něco jiného.

Protože neznám žádnou jinou českou publikaci, která by se věnovala eliminační dietě, sepsala jsem své zkušenosti do průvodce:

JAK ZVLÁDNOUT ELIMINAČNÍ DIETU
S ÚSPĚCHEM, BEZ HLADOVĚNÍ A STRESU

…a vyléčit s ní ekzém u dětí.

Návod jsem sepsala pro všechny z vás, kdo se také o dietu pokoušíte sami. V průvodci jsem popsala co nejsrozumitelněji a nejpřesněji postup diety. Tak aby byl jasný každému, kdo chce dietu absolvovat sám, bez odborného vedení. Informace z něj jinde nenajdete.

Co v průvodci najdete?

 • Jak dieta funguje?
  Čemu všemu se při dietě musíte vyhýbat? Bez kterých dvou pomocníků nebude mít vaše dieta úspěch? Někdy stačí málo, zato důsledně. U mnoha dětí není nutné absolvovat kompletní eliminační dietu, ale jen její část. Víte jakou? A jak je to s lepkem či s cukrem během diety?
 • Nejen strava má na ekzém vliv
  Aneb jak rozpoznat reakci. Kdy dítě reaguje na alergen a kdy na něco úplně jiného? S čím se potravinová reakce zamění velmi snadno? Věděli jste, že už jen přejezd k babičce dokáže ekzém u miminka samovolně zhoršit?
 • Co můžete během diety jíst?
  Takovýto seznam je velmi důležitý. Na jeho základě totiž nebudete hladovět. Umožní vám jíst dostatečně pestrou stravu i v té nejpřísnější fázi diety. Možná se budete divit, kolik vám toho k jídlu stále zbude. Rozhodně více, než si svojí striktní dietou předurčí většina maminek. I ta moje byla mnohem omezenější.
 • Jak správně testovat alergeny?
  Až budete testovat alergeny, je důležité nesníst jich ani příliš málo ani příliš mnoho. To proto, aby se případná reakce projevila, ale přitom nebyla velká.

  V průvodci najdete přesné hodnoty, kolik kterého alergenu máte kdy sníst, aby eliminační dieta vedla k úspěchu. Znalost těchto údajů považuji za zásadní při eliminační dietě, bez nich může být cesta k úspěchu mnohem delší.

 

To však zdaleka není vše. Jako bonus ode mne dále dostanete zcela zdarma:

 • 1
  Fotodokumentaci, jak u nás probíhala léčba.
  S komentáři, kdy a co bylo klíčem k úspěchu či k neúspěchu. Pomůže vám rozhodnout, zda reakce těla je opravdu reakcí na alergen či nikoliv. Z fotodokumentace také uvidíte, jak u nás postupovala léčba.

  Ani pod odborným vedením u nás neměla léčba vždy stále jen progres. Občas se nám ekzém vrátil, ač už předtím byla kůže téměř čistá. I to se děje. Je důležité, vědět proč, a nezaleknout se toho.
 • 2
  Seznam cenově dostupných surovin
  které vám doporučuji pořídit si domů během eliminační diety. Abyste měli z čeho vařit a co jíst, kdykoliv vás přepadne hlad. Vždy je dobré mít po ruce něco, co budete moci sníst i v té nejpřísnější fázi. Jinak hrozí porušení diety a to nechcete. Nechybí ani nákupní seznam určený k vytištění.
 • 3
  Přes 70 chutných receptů s fotografiemi
  Pomohou vám stravovat se pestře i s velkým dietním omezením. V kuchařce najdete recepty na snídaně, obědy, večeře i moučníky. Všechny jsou vhodné už v začátcích eliminační diety. Recepty jsou prioritně určené pro kojící maminky, mnoho z nich můžete upravit i pro děti od 1 roku.

  Dieta je náročná na stravování a vaření. Mé recepty jsou zcela normální chutná, sytá a zdravá jídla, na něž nepotřebujete žádné speciální drahé suroviny. Můžete je během diety vařit pro celou rodinu. Jsou to jídla, která jsem i já jedla během diety, a která nás vlastně vyléčila.

 

"Díky vám je dieta zvladatelná a už nemám hlad."

Hezký den, chtěla jsem Vám moc poděkovat za recepty ve Vašem e-booku, díky Vám je dieta zvladatelná a už nemám hlad, naopak mám více síly pro boj s ekzémem 😊. Přeji krásný večer a díky za to, co děláte.
Dominika Hlavničkováčtenářka ebooku

 

"Už bych chtěla zůstat na této cestě zdravého vaření."

Mám koupenou vaši kuchařku a je bezvadná. Já která nesnáším vaření jsem se do toho vrhla a snad mě to i baví a chtěla bych už zůstat na této cestě zdravého vaření ❤️ Tímto vám chci moc poděkovat ❤️
Michaelačtenářka ebooku

 

Všechny tyto bonusy jsou součástí průvodce. Dále dostanete také:

 

 • 4
  Návod k eliminační dietě ve formě videa
  Video jsem natočila po 2 letech existence tohoto průvodce. Zodpovídám v něm otázky, na které jste se mě často ptali. Zároveň v něm upozorňuji na časté chyby, které se v eliminační dietě dělávají a s nimiž dieta nefunguje. Díky videu již tyto chyby nezopakujete a budete tak mít ještě větší šanci na úspěch.

  Video má 30 minut a doporučuji jej shlédnout předtím, než se do průvodce začtete.
 • 5
  Stručného průvodce bezlepkovou dietou
  Tedy spíše dietou bez lepku, mléka, vajec a spousty dalších alergenů.

Přestože zastávám názor, že lepek do mateřského mléka prochází jen ve velmi malé dávce, které kojenému dítěti ekzém neovlivní, připouštím, že ve vzácných případech může vadit. Ať už jste se pro bezlepkovou dietu rozhodli z jakéhokoliv důvodu, tento průvodce vám s dietou pomůže. Najdete v něm:

 • Moji zkušenost s dietou bez mléka, vajec, lepku a spoustou dalších alergenů. Aneb jak přežít s minimem potravin.
 • Recepty a rady, co jíst k snídaním, obědům, svačinkám a večeřím.
 • Tipy, jak se s touto dietou stravovat na cestách. Jde to vůbec?
 • Návod, jak lepek správně otestovat.
 • Upozornění, jak intoleranci/alergii na lepek můžete snadno zaměnit s jinými vlivy.

 

Co o něm říkají první čtenáři?

"Přijde mi opravdu skvělý pro ty, kteří jsou zvyklí jíst běžná jídla."

Stručný průvodce bezlepkovou dietou mi přijde opravdu skvělý pro ty, kteří jsou zvyklí jíst běžná jídla bez jakýchkoliv omezení a najednou jsou postaveni před výzvu bezlepkové diety. Rozhodně rozptýlí jejich obavy, co jim vlastně v jídelníčku zbyde (zvláště pokud zároveň musí vyřadit i další potraviny). Zvlášť cenné jsou uvedené správné postupy při testování lepku, které jsou pro čtenáře velkým povzbuzením!
Michaela Staňkováshantispirit.cz - Prostor pro jógu

Jaká je cena za toto všechno? Mnohonásobně nižší, než vás vyjdou všechny možné alternativní léčby, homeopatika, bicom, masti, koupele…které stejně nevedou k trvalému úspěchu.

Sama jsem jsem zaplatila za léčbu ekzému u dětí desítky tisíc korun. Oproti tomu je hodnota tohoto ebooku zanedbatelná: 790 Kč

Ušetří vám mnohé další výdaje, které byste za léčbu ekzému jinak vydali.

 

 • Kdybyste se díky tomu zbavili natrvalo ekzému u svých dětí, stálo by to za to?
 • Kdybyste díky mému průvodci našli všechny potravinové alergeny a už nikdy nemuseli hladovět, stálo by to za to?
 • Kdyby se z vašeho uplakaného miminka stalo veselé a šťastné dítě, a vy se mohli radovat ze života společně s ním, stálo by to za to?

Pokud jste odpověděli aspoň jednou ano, mám pro vás dobrou zprávu. Průvodce se chystám přepracovat a vydat jeho novou verzi. Do té doby stojí 

místo 790 Kč jen 690 Kč.

Všechny bonusy, které k ebooku v budoucnosti vydám, dostanete zcela zdarma. Stejně tak i tu novou verzi.

Co vše za tuto cenu dostanete?

 1. Průvodce Jak zvládnout eliminační dietu s úspěchem, bez hladovění a stresu a vyléčit s ní ekzém u dětí.
 2. Fotodokumentaci, jak u nás probíhala léčba.
 3. Seznam cenově dostupných surovin, které můžete během eliminační diety jíst.
 4. Přes 70 chutných receptů s fotografiemi
 5. Stručného průvodce bezlepkovou dietou
 6. Návod k eliminační dietě ve formě videa

 

"Sama bych držela moc přísnou dietu a určitě by to byl začarovaný kruh."

Dobrý den, chci Vám poděkovat a pochválit Váš ebook. Zakoupila jsem si ho a malému se od té doby, co dodržuji Vaše rady, zlepšil ekzém. Postupně testujeme nové potraviny a zatím to vypadá nadějně, tak snad se brzo zbavíme ekzému a všech omezení ve stravě. Jsem moc vděčná za Vámi ověřený postup, protože sama bych držela moc přísnou dietu a určitě by to byl začarovaný kruh... Moc Vám děkuji a přeji hezké dny!
Annačtenářka ebooku

 

"Bez vás bych ten boj asi už vzdala."

Dala jsem na Vaše rady a pokusila se pátrat, co je jádrem problému. Po vyřazení banánu má syn konečně po více jak měsíci čisté pleny. Nevím, jestli problém způsobilo i krůtí, koždopádně kukuřično-rýžové pečivo jsem nechala. Mám ohromnou radost, pokusím se teď během pár dní zkusit zařadit kachní maso a další zelenou zeleninu. Moc děkuji, bez vás bych ten boj asi už vzdala.
klientka Martina

 

"I přesto, že jsem na bezmléčné dietě 20 měsíců, našla jsem nové inspirativní recepty."

Aničky e-book srozumitelně pojednává o eliminační dietě, která vychází z metody paní Zíkové. Díky ní Anička úspěšně zvládla vyléčit atopický ekzém u své dcery. Shodneme se zejména v tom, že drastické dlouhodobé diety většinou nic dobrého nepřinesou. Dále v tom, že péče o mikrobiom je jednou z nejdůležitějších částí na cestě k uzdravení - a to nejen u atopie o které Anička píše, ale také například u ABKM.

V části s kuchařkou oceňuji rozdělení do kategorií, takže se v ní dá přehledně vyhledávat. Líbí se mi, že jsou tam zapojeny tradiční rodinné recepty, které se dají uvařit z běžně dostupných surovin. A hlavně, že si pochutná celá rodina, takže není nutné vařit zvlášť pro sebe a zvlášť pro zbytek rodiny. I přesto, že jsem na bezmléčné dietě 20 měsíců, tak jsem tam našla nové inspirativní recepty, ke kterým se budu vracet.
Michaela Vlkováwww.michaelavlk.cz, autorka projektu Jednoduše bez mléka

 

 

"Přečetla jsem již hodně knih o atopickém ekzému, ale o této můžu říct, že vám dá přesně to, co potřebujete."

Co se týče stravování, s touto knihou nemůžete šlápnout vedle. Máte šanci konečně zbořit mýty o eliminační dietě a překonat strach. Navíc to zvládnete úplně samy! Je to něco, o čem jsem já mohla v dobách vzplanutí ekzému u mého syna jenom snít! Znát tyto postupy nejenom, že jsem se mohla vyhnout drastické dvouměsíční dietě, kdy jsem podle rad na internetu téměř nic nejedla a jednou ráno zkolabovala. Ale tím, že bych věděla, co a jak, by se mi ulevilo i po psychické stránce, což mívá na ekzém zázračný dopad.

Přečetla jsem již hodně knih o atopickém ekzému, ale o této můžu říct, že vám dá přesně to, co potřebujete. Stručně, výstižně, jasně a přehledně vás provede krok za krokem bez zbytečných omáček. Autorčino laskavé, přímé slovo a naprostá věcnost ve mně vyvolává pocit nové naděje, až se u psaní těchto slov skutečně musím usmívat, že se na poli atopického ekzému blýská na lepší časy... Vřele doporučuji!
Maria Lujza Červenkawww.maria-lujza.cz, autorka projektu Netopte se v atopii

Tento průvodce je pro vás, pokud:

 • Chcete vyléčit ekzém u svých dětí bez kortikoidů, drahých mastí a drastických diet.
 • Chcete poznat všechny potravinové alergeny u vašeho dítěte, abyste jimi neohrozili jeho další vývoj.
 • Jste ochotni podstoupit dietu, kterou vám sice maximálně usnadním, ale i tak bude vyžadovat spoustu trpělivosti a odříkání.
 • Už držíte vy nebo vaše dítě nějakou formu eliminační diety, ale nedaří se vám s ní zbavit se ekzému.
 • Nechcete zopakovat stejné chyby, jako jsem udělala já a dělá je i spousta dalších maminek.

Dieta nejlépe funguje u malých dětí do cca 2-3 let věku. Je jedno, zda je dítě (plně) kojené, nebo už má příkrmy (a UM).

Ačkoliv dospělí nejsou cílovou skupinou tohoto ebooku, mám kladnou zpětnou vazbu od některých maminek, které drželi dietu spolu se svým dítětem, že ekzém zmizel i jim.

Tento průvodce pro vás není, pokud:

 • Nevěříte, že strava má na ekzém vliv.
 • Léčíte ekzém u svého dítěte pouze mastmi a kortikoidy a nechcete na tom nic měnit.
 • Nedokážete se na pár týdnů vzdát vašich oblíbených pochoutek pro zdraví svého dítěte (pokud kojíte).

U kojeného dítěte je nutné, aby eliminační dietu držela spolu s dítětem i maminka.

Na ebook dávám 30ti denní garanci vrácení peněz. V případě, že jste čekali něco jiného a informace z ebooku nevyužijete, můžete mi do 30ti dní od jeho zakoupení napsat, a já vám bez jakýchkoliv otázek vrátím peníze.

Kdo je autorkou?

Jmenuju se Anna Matoušková a jsem mámou dvou dětí, které od narození bojovaly s atopickým ekzémem. V obou případech jsme boj úspěšně vyhráli. Ekzému jsme se zbavili pomocí eliminační diety.

U staršího syna (*2015) jsme se zbavili i všech alergií. Syn může jíst od 2,5 let úplně vše a doposud se mu žádný problém nevrátil.

Dcera (*2018) měla nejhorší období ekzému mezi 6. a 10. měsícem. První narozeniny už však oslavila téměř bez ekzému. Z mnoha potravinových alergií u ní dnes ještě přetrvává alergie na mléko. V omezené míře (především v zapečené formě) však už může jíst i to.

 

"Kniha obsahuje informace, které jsem jinde neobjevila."

Kniha je skvěle napsaná, obsahuje užitečné, praktické a ucelené informace, které jsem v této podobě nikde neobjevila. Moc za ni děkuji!
Mirkačtenářka ebooku

"Přístup k dietě je velice profesionální."

I když Anička není lékař, její popis problémů atopického ekzému a přístup k dietě je velice profesionální. Popis podrobný a pečlivý. Nejvíce mě potěšilo "lidské" srozumitelné vyjadřování ohledně funkce alergenů v těle. Dále pak každá maminka (i ta co doma nemá atopika či dítě s alergií) jistě ocení pečlivou tabulku zavádění jednotlivých skupin alergenů a detailní přepočet kousků ovoce na lžičky v receptech v případě, že použijete například přesnídávku místo čerstvé jahody. Ze široké škály receptů z cenově přijatelných surovin je radost vybírat. Moc Aničce děkuji za sepsání jejího příběhu, a že se rozhodla tuto knihu vydat.
Monika CharvátováManažer kvality zdravotnické laboratoře

Možná vás teď napadá...

Vydržím vůbec tak přísnou dietu?

Dieta není až tak přísná, jak se zdá. Ano, budete se muset obejít bez mléka, vajec a dalších potravin. Ukážu vám však, čím vším je můžete nahradit, a co místo nich jíst. Po celou dobu kladu důraz na pestrost a dostatečnou kalorickou hodnotu stravy. 

Budete-li následovat mých instrukcí,

 • už po prvním měsíci se budete moci stravovat na přijatelné úrovni.
 • Po třech měsících budete moci jíst vše až na pár výjimek, o nichž budete vědět, že vám skutečně vadí. Ekzém tou dobou budete mít již pod kontrolou.

A co jsem během diety jedla? Třeba vepřo-knedlo-zelo, nebo ovocné borůvkové knedlíky. Vše se dá, když víte, jak na to. Hladovění se rozhodně nebojte!

Bude dieta fungovat i u nás?

 Kdybych nebyla svědkem toho, jak zázračně dokáže dieta pomoci, nikdy bych ji takto neprosazovala. Na druhou stranu ano, existují děti, na které dieta nezabere. Jde asi o 2 děti z 10ti.

Teď se asi ptáte, jak poznáte, do které skupiny patříte. Za sebe radím, že s eliminační dietou nic nezkazíte. Musíte však dodržet její pravidla a nedržet ji zbytečně déle, než je nutné. 

Dám vám tipy,

 • jak poznáte, zda má smysl v dietě vytrvat a držet ji nadále,
 • a nebo zda se vás potravinové alergie netýkají. Zda je lepší od diety upustit a soustředit svoji energii na hledání jiného druhu léčby.

Ebook nenahrazuje lékařskou péči.

Je pro nás tato metoda, i pokud je dítě na UM?

Ano. Metoda funguje úplně stejně pro kojené děti jako pro děti na UM. Snad jen kuchařka obsahuje recepty vhodné spíše pro kojící maminky, mnohé z nich jdou ale upravit i pro děti od jednoho roku.

Neměla bych léčit spíše kvasinku a držet protikvasinkovou dietu?

Ne. Vy potřebujete zjistit, jaké potraviny vám dělají problém a ty ze stravy vyřadit. Tyto potraviny najdete pomocí eliminační diety.

Tedy na krátkou dobu vyřadíte všechny potenciálních alergeny ze stravy. Následně jeden po druhém otestujete a co projde, zavedete zpět do jídelníčku. S tím vám protikvasinková dieta nepomůže.

Metoda popsaná v mém průvodci v sobě zahrnuje i prvky protikvasinkové diety. Není ale tak striktní. Držet eliminační a zároveň i striktní protikvasinkovou dietu nedoporučuji.

Pravděpodobně v takovémto případě bude váš jídelníček velmi chudý, což léčbě ekzému neprospěje.

Nezvládla bych eliminační dietu sama? Bez tohoto průvodce?

Také jsem se pokoušela držet eliminační dietu sama celé čtyři měsíce. Myslela jsem si, že se zvládneme vyléčit sami jen za pomoci článků, které jsem našla všude možně na webu. Do diety jsem se pustila s velkým nadšením. Zvládli to jiní, musíme to zvládnout i my.

Jenže zlepšení ne a ne přijít. Dietu jsem postupně stále zpřísňovala a zpřísňovala, až už mi toho k jídlu moc nezbývalo. A ekzém se jen horšil a horšil.

Nakonec už jsem neviděla jiné cesty ven a byla jsem za léčbu pod vedením odborníka moc ráda!

Až v průběhu léčby jsem si uvědomila zásadní chyby,
které jsem při pokusu držet dietu sama dělala.

 

A právě proto jsem se rozhodla sepsat tento ebook.

Ebook je určen všem vám, kdo se také o dietu pokoušíte sami. V ebooku jsem se pokusila co nejsrozumitelněji a nejpřesněji popsat postup diety. Tak aby byl jasný každému, kdo chce dietu absolvovat sám, bez odborného vedení.

 

Nesprávně vedená dieta dokáže více chyb napáchat než vyléčit!

Díky průvodci však již nezopakujete stejné chyby, jako jsem udělalal sama.

 

Není lepší přihlásit se rovnou k paní Ing. Zíkové?

Paní Zíkovou vám moc ráda doporučím. Počítejte však s tím, že se na ni několik měsíců čeká a už v té čekací době vám můj průvodce pomůže. Co bych sama dala za tyto informace během nekonečných čtyř měsíců, kdy jsme na paní Zíkovou čekali.

 

Ebook vychází se souhlasem a podporou paní Ing. Zíkové: 

Je mi ctí, že mohu doporučit knihu paní Anny Matouškové, která velice pěkně shrnuje obecné postupy mojí léčby atopických potíží. Navíc přidává řadu užitečných rad a receptů – protože právě recepty a rady, jak vařit a péct při eliminační dietě jsou cenným pomocníkem v boji s atopickým ekzémem.
Ing. Věra Zíkováwww.verazikova.cz

 

Co vše dostanete?

 1. Průvodce Jak zvládnout eliminační dietu s úspěchem, bez hladovění a stresu a vyléčit s ní ekzém u dětí.
 2. Fotodokumentaci, jak u nás probíhala léčba.
 3. Seznam cenově dostupných surovin, které můžete během eliminační diety jíst.
 4. Přes 70 chutných receptů s fotografiemi
 5. Stručného průvodce bezlepkovou dietou
 6. Návod k eliminační dietě ve formě videa

Na vše vám dávám 30ti denní garanci. Zjistíte-li, že ebook není pro vás, napište mi, a já vám bez otázek vrátím peníze zpět.

790 Kč

Zatím pouze

  690 Kč

 

Chcete se nechat vést radami ostatních, léčit ekzém kortikoidy, hledat v lékárně stále další a další mast? Nebo si raději přečtete objektivní informace a předejdete mnoha chybám? A třeba také...

Přijmete dietu jako výzvu a najdete díky ní nové recepty a chutě, které byste jinak neochutnali.

 

Kupte si průvodce hned teď - a už dnes budete moci začít se smysluplnou dietou.
Přístup k Průvodci budete mít okamžitě po zaplacení.