Zkoušela jste vše možné, abyste zbavila své dítě ekzému, a stále neúspěšně?
 
Držíte přísnou dietu, a přesto se vám nedaří najít ty správné alergeny?

 

Máte neustále hlad a bojíte se cokoliv sníst, aby se ekzém nezhoršil?

 

Toužíte po tom, aby se vaše miminko přestalo v noci konečně škrábat a vy jste společně s ním mohla zažít klidnou noc?

Když jsem před rokem bojovala s ekzémem u dcery a s dietou u sebe, řekla jsem si, že pokud se z toho někdy dostaneme, napíšu o tom ostatním. Tehdy byla situace tak beznadějná, že jsem ani nevěřila, že se z toho všeho někdy dostaneme. Zázrak se však stal a já dostávám svému slibu. 

Pod vedením paní Ing. Zíkové se nám podařilo zbavit naše obě děti ekzému během pouhých 3 měsíců. Bez kortikoidů, drahých mastí a drastických diet. Hlavní podstata léčby přitom spočívala v úpravě stravy - v eliminační dietě. Protože jsem byla svědkem toho, jak zázračně dokáže pomoci, nechci si návod k ní nechat jen pro sebe.

 

Jmenuji se Anna Matoušková a jsem mámou dvou dětí, z nichž obě trpěly od raného věku atopickým ekzémem. Díky nim mám za sebou desítky neúspěšných pokusů o eliminační dietu, ale zároveň i dva úspěšné. 

Naše děti jsou dnes již zdravé. Syn (nyní  5 let) může zhruba od 2,5 let jíst vše bez omezení, aniž by se kdy ekzém vrátil. Dcera (21 měsíců) se ekzému zbavila již před svými prvními narozeninami a dnes ji z mnoha alergických omezení zbývá jen mléko, vejce a sója. 

 

 

Je to přesně rok, co jsme procházeli léčbou u paní Ing. Zíkové. Já dostávám svému slibu a vydávám ebook s podrobným návodem k funkční a v praxi mnohokrát ověřené eliminační dietě. V ebooku najdete též recepty na chutná, sytá a zdravá jídla, která můžete vařit během diety pro celou rodinu.

Ebook vychází se souhlasem a podporou paní Ing. Zíkové.

Co získáte?

Jedinečný podrobný návod k eliminační dietě mnohokrát ověřený v praxi. Díky návodu budete moci testovat alergeny jak při kojení, tak napřímo. K tomu kuchařku s recepty jídel, která nás vyléčila.

 • Rozpis testování alergenů
  Až budete testovat alergeny, je důležité nesníst jich ani příliš málo ani příliš mnoho, aby se případná reakce projevila, ale přitom nebyla velká. Ebook vám poskytne přesný rozpis, kolik kterého alergenu máte kdy sníst, aby eliminační dieta vedla k úspěchu.
 • Fotodokumentaci
  jak u nás probíhala léčba. Pomůže vám rozhodnout, zda reakce těla je opravdu reakcí na alergen či nikoliv.
 • Seznam cenově dostupných surovin,
  které vám doporučuji pořídit si domů během eliminační diety, abyste měla z čeho vařit a co jíst, kdykoliv vás přepadne hlad. Nechybí ani nákupní seznam určený k vytištění.
 • Přes 70 chutných receptů s fotografiemi,
  které vám pomohou stravovat se pestře i s velkým dietním omezením. Snídaně, obědy, večeře i moučníky jsou vhodné už v začátcích eliminační diety. Recepty jsou prioritně určené pro kojící maminky, mnoho z nich můžete upravit i pro děti od 1 roku.
 • Návod, jak do jídla zahrnout zelenou zeleninu,
  abyste nejlépe ani nepoznala, že už jste svou denní porci snědla.
 • Podpora
  Zakoupením knihy podpoříte moji aktivitu ve Facebookové skupince Atopický ekzém a eliminační dieta, kde vám již nyní zdarma poskytuji rady a zkušenosti související s léčbou atopického ekzému.

Takto u nás vypadal ekzém před rokem, před započetím léčby.

       A takto vypadá dcerky tělíčko dnes.                    

I když Anička není lékař, její popis problémů atopického ekzému a přístup k dietě je velice profesionální. Popis podrobný a pečlivý. Nejvíce mě potěšilo "lidské" srozumitelné vyjadřování ohledně funkce alergenů v těle. Dále pak každá maminka (i ta co doma nemá atopika či dítě s alergií) jistě ocení pečlivou tabulku zavádění jednotlivých skupin alergenů a detailní přepočet kousků ovoce na lžičky v receptech v případě, že použijete například přesnídávku místo čerstvé jahody. Ze široké škály receptů z cenově přijatelných surovin je radost vybírat. Moc Aničce děkuji za sepsání jejího příběhu, a že se rozhodla tuto knihu vydat.
Monika CharvátováManažer kvality zdravotnické laboratoře

Vyhněte se přísným dietám, které nikam nevedou! Skončete s hladověním a strádáním, začněte žít plnohodnotný život a užívejte si drahocenných okamžiků s vaším miminkem. Vždyť ten čas, kdy jsou děti malé, tak neskutečně letí!

 

 • Již po prvním měsíci se díky návodu v ebooku budete moci stravovat na přijatelné úrovni.
 • Po třech měsících budete moci jíst vše až na pár výjimek, o nichž budete vědět, že vám skutečně vadí. Ekzém tou dobou budete mít již pod kontrolou.

Cenu ebooku je 490 Kč. Je to mnohem méně než cena pár mastí a přípravků do koupele, které vám v lékárně na ekzém doporučí. Na rozdíl od mastí však eliminační dieta léčí příčinu ekzému, s její pomocí vyléčíte ekzém trvale.

Koupí ebooku získáte podrobný návod k eliminační dietě a kuchařku s vynikajícími hypoalergenními recepty v jednom.

Možná vás teď napadá:

Je jisté, že s pomocí ebooku vyléčím ekzém?

Takovou jistotu vám bohužel dát nemohu. V některých případech je nutné udělat pro vyléčení ekzému více než pouze absolvovat eliminační dietu. Ebook v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči!

Absolvováním eliminační diety však nic nezkazíte a budete si alespoň jisti, že jste pro vyléčení ekzému udělali maximum.

Na ebook dávám 30ti denní garanci vrácení peněz. V případě, že jste čekali něco jiného a informace z ebooku nevyužijete, můžete mi do 30ti dní od jeho zakoupení napsat, a já vám bez jakýchkoliv otázek vrátím peníze.

Reference

Je mi ctí, že mohu doporučit knihu paní Anny Matouškové, která velice pěkně shrnuje obecné postupy mojí léčby atopických potíží. Navíc přidává řadu užitečných rad a receptů – protože právě recepty a rady, jak vařit a péct při eliminační dietě jsou cenným pomocníkem v boji s atopickým ekzémem.
Ing. Věra Zíkováwww.verazikova.cz
Napsat e-book o eliminační dietě je pro českou a slovenskou atopickou komunitu historicky převratný počin s obrovským potenciálem, který určitě zachrání spoustu maminek! Co se týče stravování, s touto knihou nemůžete šlápnout vedle a máte šanci konečně zbořit mýty o eliminační dietě a překonat všude podsouvaný strach a sebeobviňování. Navíc to zvládnete úplně samy! Je to něco, o čem jsem já mohla v dobách vzplanutí ekzému u mého syna jenom snít! Znát tyto postupy nejenom, že jsem se mohla vyhnout drastické dvouměsíční dietě, kdy jsem podle rad na internetu téměř nic nejedla a jednou ráno zkolabovala, ale tím, že bych věděla, co a jak, by se mi ulevilo i po psychické stránce, což mívá na ekzém zázračný dopad. Přečetla jsem již hodně knih o atopickém ekzému, ale o této můžu říct, že vám dá přesně to, co potřebujete. Stručně, výstižně, jasně a přehledně vás provede krok za krokem bez zbytečných omáček. Autorčino laskavé, přímé slovo a naprostá věcnost ve mně vyvolává pocit nové naděje, až se u psaní těchto slov skutečně musím usmívat, že se na poli atopického ekzému blýská na lepší časy... Vřele doporučuji!
Maria Lujza Červenkawww.maria-lujza.cz, autorka projektu Netopte se v atopii
Aničky e-book srozumitelně pojednává o eliminační dietě, která vychází z metody paní Zíkové a díky které Anička úspěšně zvládla vyléčit atopický ekzém u své dcery. Shodneme se zejména v tom, že drastické dlouhodobé diety většinou nic dobrého nepřinesou, a také v tom, že péče o mikrobiom je jednou z esenciálních částí na cestě k uzdravení - a to nejen u atopie o které Anička píše, ale také například u ABKM. V části s kuchařkou oceňuji rozdělení do kategorií, takže se v ní dá přehledně vyhledávat, a líbí se mi především to, že jsou tam zapojeny tradiční rodinné recepty, které se dají uvařit z běžně dostupných surovin a hlavně si pochutná celá rodina, takže není nutné vařit zvlášť pro sebe a zvlášť pro zbytek rodiny. I přesto, že jsem na bezmléčné dietě 20 měsíců, tak jsem tam našla nové inspirativní recepty, ke kterým se budu vracet.
Michaela Vlkováwww.michaelavlk.cz, autorka projektu Jednoduše bez mléka

Nemarněte čas a objednejte si ebook ještě dnes! Ať začnete co nejdříve dělat něco pro své zdraví.