Jak může úprava stravy u malých dětí pomoci k vymizení ekzému

A to i dokonce, pokud vám lékaři tvrdí,
že jej dítě bude mít po celý život. 

Když se před pár lety objevil atopický ekzém u mých dětí, byla jsem bezradná. Lékaři nám tvrdili, že ekzém je nevyléčitelný. Že ho naše děti budou mít už navždy. Doporučovali nám jen kortikoidy, které jsem nechtěla používat. Ekzém se zatím nenápadně rozlézal a škrábání dětí, zejména v noci, nebralo konce.

V rodině jsme s ním do té doby žádnou zkušenost neměli. Zkoušeli jsme jednu mast za druhou, ale nic nepomáhalo. O léčbě ekzému úpravou stravy a dietou tehdy nebyly žádné informace…

Možná ani vy se nechcete smířit s diagnózou lékařů.

Možná i vy stále doufáte, že musí existovat cesta ven.

 • Možná i vy bojujete doma s urputným svěděním. Moc byste chtěla svému dítěti pomoci, ale nevíte jak.
 • Zřejmě ani u vás masti nepomáhají. Ekzém se nadále zhoršuje, ať děláte, co děláte.
 • Možná i vy hledáte informace, kde se dá. Nacházíte jich tolik, že nevíte, čemu věřit.
 • Možná i vy už máte pocit, že jste vyzkoušela vše a nic z toho nepomáhá. Už nevíte, jak dál. Cítíte se bezradná, nevyspalá a možná i hladovíte. Takhle jste si mateřskou dovolenou nepředstavovala.

Není se co divit, že se cítíte být na vše sama.

Kožní lékaři vám předepíší kortikoidy
a spoustu dalších mastí.

 • Ty možná dočasně uleví od svědění, někdy ani to ne. Léčí totiž jenom příznaky, ne pravou příčinu.
 • Na alergologii jste už možná byli, ale nic zásadního vám z kve nevyšlo. A pokud vyšlo, pouhé vyřazení alergenů z jídla ke zmizení ekzému většinou nestačí. Jinou dietu vám nikdo nedoporučí.
 • Spolehlivých informací, jak se ekzému zbavit, je jak šafránu. Možná i vy kolem sebe jen slyšíte odrazující případy. Třeba, že ekzém přešel v astma a způsobuje problémy ještě v dospělosti.
 • Na internetu vám každý radí něco jiného. Zkuste další masti. Koupel v ovesných vločkách. Obklady z řepíku a černého čaje. Netoxickou domácnost. A možná také dietu...

  Jenže co pomůže jednomu, nemusí fungovat u druhého. Ekzém je totiž velmi individuální věc. Možná už jste všechny tyto rady vyzkoušela a žádné zlepšení jste nezaznamenala.

A teď si představte, jaké by to bylo, kdybyste se ekzému konečně zbavili?

Kdyby byl konec věčnému škrábání.

 • Jaké by to bylo, kdyby se z vašeho uplakaného miminka stalo šťastné a zdravé dítě, které by už po ekzému nemělo ani památky.
 • Jaké by to bylo, kdybyste se v noci konečně vyspala. Kdybyste byla každý den plná čerstvých sil a energie.
 • Jaké by to bylo, kdybyste si konečně mohla s dětmi naplno užívat ty jedinečné okamžiky, které se už nikdy nevrátí? Kdybyste mohla pozorovat, jak vaše děti rostou. Kdyby se váš život přestal točit jen kolem jídla a ekzému.

Přijde vám všechno toto nemožné? Také mi to tak kdysi přišlo. Rozhodla jsem se však, že z toho zamotaného kruhu musí být někudy cesta ven. A tak jsem pátrala a pátrala...

Až jsem zjistila, že

Ekzém není problém kůže.

 

Logicky jej proto nevyléčí žádné masti ani kortikoidy. Obojí pomůže jen na příznaky. Pravá příčina se skrývá někde úplně jinde.

Nejčastěji se příčina ekzému skrývá ve střevech, které tvoří hlavní součást imunitního systému. Rovnováhu ve střevech narušují potravinové alergeny, které naše dítě netoleruje.

 

Jakmile se nám podaří zjistit, na které potraviny dítě reaguje, máme téměř vyhráno. Stačí tyto alergeny ze stravy na nějaký čas vyloučit a ekzém začne mizet takřka před očima.

 

Jak najít alergeny, které ve stravě dítěte vadí? Mohlo by se zdát, že to už bude hračka. Bohužel tomu tak není.

 

Na alergologii vám nedokážou zjistit vše, na co dítě reaguje.

 

Odhalí tam jen ty nejnebezpečnější alergeny, které vaše dítě mohou ohrozit na životě. I to je skvělé a velmi užitečné.

Jak ale zjistit ty ostatní alergeny? Existuje jen jediná spolehlivá možnost. A tou je

 

Eliminační dieta

 • 1
  Ze své stravy vyřadíte potraviny, které by mohly problémy způsobovat.
 • 2
  Vzápětí jednu po druhé otestujete, zda opravdu vadí.
 • 3
  Ty, co nevadí, do stravy zase zařadíte.

Zůstane vám vyřazeno několik málo potravin. To jsou právě vaše alergeny.

Zní to jednoduše? Ano, není to složité. Až na jednu maličkost...

 

Musíte umět správně rozpoznat reakci na alergen.

Tělo může reagovat na spoustu dalších vlivů. Nejen na ty potravinové. Toto je důležité umět od sebe odlišit. Jinak vám přijde, že dítě reaguje na vše.

 

Aby eliminační dieta byla úspěšná, je nutné:

 • Vědět, jaké potraviny ze stravy vyloučit. Jsou to přesně ty, na které děti reagují nejčastěji. Rozhodně nemá smysl vyřadit nahodile velké množství potravin. Nebo dokonce všechny až na poslední tři.
 • Zároveň musíte znát, co je důležité ve stravě ponechat. Některé potraviny vám s léčbou ekzému naopak pomohou. 
 • Alergeny je nutné správně otestovat. Musíte jich sníst tak akorát. Ani málo, ani hodně. Aby se případná reakce stihla projevit, ale zároveň, aby nebyla zbytečně velká.

Na základě všech těchto zjištění a na základě mnoha žádostí maminek vám nabízím, že vám budu na vaší cestě průvodcem. 

 

 • Průvodcem eliminační dietou, kterou vás provedu od začátku až do konce.

Se mnou nebudete držet dietu větší, než je třeba.

 

 • Poradím vám, kdy je nutné přejít na přísnější dietu a kdy je to zbytečné. Některým z vás možná také řeknu, že svůj jídelníček máte naopak rozšířit. Budu vás vždy nabádat, abyste jedli pestře a dietu drželi jen velmi krátce.
 • Naučím vás, jak otestovat alergeny a jak správně rozpoznat reakce. Budete umět posoudit, kdy dítě reaguje na jídlo a kdy na něco jiného.
 • Mnohokrát vás uklidním, že aktuální reakce neznamená vůbec nic a do zítřka zmizí. 🙂 Už si nebudete lámat hlavu tím, co jste zase snědli špatného.
 • Každý člověk je individuální a potřebuje trochu jiný přístup. I to vezmeme v potaz. Už se nebude jednat o univerzální ebook se stejným postupem pro všechny.
 • Ukážu vám, co při dietě můžete jíst, abyste nehladověli. Po celou dobu vás budu vybízet k tomu, abyste jedli dosyta a měli dostatek energie. To je úplný základ, bez něhož vám žádná dieta zdraví nepřinese. Opravdu se nemusíte obávat, že byste dietu nevydrželi.
 • Budu pro vás velkou psychickou podporou. Na mé konzultace si maminky už dávno nechodí jen pro rady, ale zejména pro velkou dávku nové energie. Dokáže-li vás totiž někdo ujistit, že jdete správnou cestou, snesete své útrapy mnohem lépe.
 • A pozor - eliminační dietou to nekončí. Vy přeci chcete, abyste se jednou zbavili všech alergií, nejen ekzému. I o tom se v kurzu pobavíme. Ukážu vám, jak proces vyhasínání alergií můžete podpořit.

To vše v rámci online programu, který jsem nazvala

Zbavte své děti ekzému.

 

Co od něj můžete čekat?

 • 1
  Provedu vás eliminační dietou
  Řeknu vám základy a zásady, bez nichž by dieta nevedla k úspěchu. Ukážu vám časté chyby, které maminky při své dietě dělají. Vy se jich vyvarujete.

  Jde třeba o to, že cílem není pouhá dieta. Mnohem důležitější je brzký a správný postup zařazování alergenů zpět do stravy.

  Stejně tak nemá smysl pátrat po tom "posledním alergenu, který vám ve stravě ještě vadí". Žádný takový není. Místo toho je nutné pracovat na rovnováze mikrobiomu. Ukážu vám jak. V tom je hlavní rozdíl oproti dietě, kterou byste drželi sami doma.
 • 2
  Naučím vás testovat alergeny.
  Je důležité vědět, kdy dítě reaguje na potravinu a kdy do hry vstupují jiné vlivy. Stejně tak důležité je vědět, kolik jakého alergenu máte při testování sníst. Aby nezpůsobil příliš velkou reakci, ale zároveň aby se dokázal vůbec projevit.

  Především vás přesvědčím, že všechny vyřazené potraviny musíte včas zase otestovat. A že to testování nesmíte odkládat.
 • 3
  Zaměříme na na praktické věci kolem ekzému:

  Jak ekzém mazat a ošetřovat. Mazání je velice individuální záležitost, přesto má svá pravidla. Ukážu vám i další tipy a triky, jak můžete ulevit od škrábání a zmírnit svědění. I když masti ekzém neléčí, jsou velmi důležitou součástí léčby. Na nich záleží, jak dlouho se bude léčba protahovat.

  Netoxická domácnost. Mrknem se na ni velmi efektivní metodou 80/20. Je vícero věcí, které můžete udělat hned teď. Přitom nezatíží váš rodinný rozpočet ani vás nevyčerpají časově. Opravdu nemusíte hned předělávat vše, co máte doma.
 • 4
  Konzultace
  Nedílnou součástí jsou mé pravidelné konzultace s vámi. Konzultace probíhají online a hromadně. Každá maminka má dostatečný prostor zeptat se na cokoliv, co vás zajímá. Díky konzultacím můžeme dietu přizpůsobit individuálně vašim potřebám.

 

Jak bude kurz probíhat?

Jedná se o osmitýdenní online program.

 • Hned po vstupu do kurzu se podíváme na váš konkrétní případ. Pokud jste dietu ještě nedrželi, provedu vás jejím začátkem. V opačném případě dám vaší dietě řád a poradím, co můžete zlepšit, aby vám dieta začala fungovat.
 • Krátce po začátku diety spolu začneme procházet jednotlivé vyřazené potraviny a testovat je. Cílem je, abyste se co nejdříve vrátili k plné stravě. 
 • Poradíme si i s mnoha vlivy, které nám do testování vstoupí...růst zoubků, různé nemoci, očkování, stres. Je mnoho faktorů, na které budou děti reagovat a není vůbec lehké rozeznat, kdy reagují na jídlo a kdy na něco jiného.
 • Budu vás nabádat, abyste dietu drželi jen krátce a efektivně. Budu vás důrazně odrazovat od přísných a dlouhých diet, protože vím, že nikam nevedou.
 • Po dvou měsících u mě v kurzu se většině dětem nejen ztratí ekzém, ale jak děti, tak jejich kojící maminky mají v důsledku mnohem pestřejší stravu než s kterou do kurzu vstupovaly. A to i v případě, kdy na začátku žádnou dietu nedržely.
 • Během kurzu spolu budeme v neustálém kontaktu. Jednou za týden se potkáme na společné konzultaci. Jedná se o příjemnou hodinku ve společnosti ostatních maminek řešících stejný problém. Konzultace vám dodá nejen znalosti, ale zejména psychickou sílu. 
 • Ke kurzu je otevřena Facebooková skupinka. V rámci ní se můžete kdykoliv na cokoliv zeptat a do několika hodin, někdy i minut, obdržíte odpověď
 • Všechny materiály z kurzu vám zůstanou již navždy. Jen moje podpora pro vás je omezena na 8 týdnů. Je to dostatečně dlouhá doba na to, abyste viděli příjemné výsledky u svých dětí. 

To zdaleka není vše. Jako bonus ke kurzu obdržíte:

 • 1
  Kuchařku eliminační diety
  Obsahuje přes 70 receptů, které budete moci jíst k snídaním, obědům, večeřím i na svačinky. Ačkoliv se další tipy na jídla dozvíte i uvnitř kurzu, tato kuchařka zajistí, že nikdy nebudete hladovět.

  Její součástí je i nákupní seznam toho, co vše byste si měli pořídit ještě před dietou. Abyste měli co smlsnout, až vás při dietě přepadne nečekaný hlad. Kuchařku ve formě ebooku dostanete ihned po zaplacení kurzu. Samostatně je neprodejná, je však součástí průvodce Jak na eliminační dietu.
 • 2
  Návod k testování alergenů.
  Přehledný soupis, kolik čeho kdy máte sníst při testování alergenů. Tak, aby se alergen dokázal projevit, ale aby zároveň nezpůsobil příliš velkou reakci. Bonus obdržíte v průběhu kurzu.
 • 3
  Dietní chyba
  Videonávod, jak správně reagovat při dietní chybě. Dietní chyba se stává běžně a dosti pravděpodobně se stane i vám. Spousta maminek se z ní velmi stresuje a obává se, co bude následovat.

  Chci vás ujistit, že často nemusí následovat vůbec nic. Naopak vám může přinést i něco dobrého. Ve videu se dozvíte, jak na dietní chybu zareagovat. Jaké léky byste měli dítěti podat a kdy. Tento bonus obdržíte po skončení kurzu.
 • 4
  Jak na lepek při eliminační dietě?
  Možná už jste zaslechli dva protichůdné názory. Někteří odborníci tvrdí, že lepek do mateřského mléka nepřechází. Na sociálních sítích koluje opačný názor. Jak to tedy je? Nebudu vás přesvědčovat, abyste lepek jedli či nejedli. Ale dodám vám dostatek informací, abyste se mohli sami rozhodnout, kterou variantu si vyberete.

  Ukážu vám pohled na věc z vícero stran. Vysvětlím vám, co nám konkrétně říkají vědecké články. A přidám vlastní zkušenost. Bezlepková dieta je ještě celkem v pohodě. Ale dieta bez lepku, mléka, vajec a dalších alergenů už nedává velký prostor k tomu, co můžete jíst. Pokud se pro ni rozhodnete, navedu vás, co můžete jíst a kde hledat recepty. Tento videonávod dostanete v průběhu kurzu.
 • 5
  Co dělat, když se nedaří?
  Nedaří se vám s eliminační dietou a stále se v ní plácáte? Věřím, že po absolvování kurzu to bude lepší. Ale i přesto vám přidám tento bonus ve formě videonávodu.

  Poskytnu vám rady, co v takovýchto případech můžete dělat. Ukážu na nejčastější chyby, se kterými se setkávám při mých konzultacích s ostatními maminkami.

  Také je možné, že eliminační dieta nebude vaší cestou. V takovém případě na vás budu apelovat, abyste dietu ukončili a vydali se jiným směrem. Není totiž nic horšího, než držet přísnou dietu několik měsíců zbytečně, když přitom viditelně nepomáhá. Tento bonus obdržíte po skončení kurzu.

 

Kdy kurz začíná?

Do kurzu se můžete přihlásit kdykoliv. Nezapomeňte však, že odkládáním jen ztrácíte drahocenný čas, kdy už se může ekzém léčit. Čím dříve jeho léčba začne, tím méně obvykle stačí udělat pro vyléčení.

Kurz pro Vás začne ihned po zaplacení a bude trvat 8 týdnů od té doby.

Na celý kurz se vztahuje 100% garance vrácení peněz - buďto se u vás ekzém do 8 týdnů zásadně zlepší, nebo vám vrátím peníze (garance je určená pro děti do 3 let a podmínkou je zaslání fotek ekzému před a po kurzu + vašich poznámek o tom, kdy jste začali s kterou fází ED, kdy jste testovali jednotlivé potraviny a jaký byl výsledek).

 

Kolik to vše stojí?

Hodnota kurzu je 11 339 Kč. Tolik stojí jednotlivá videa, kuchařky, návody a můj čas během konzultací s vámi. Většina bonusů je navíc samostatně neprodejná. Pokud tuto částku porovnáte s penězi, které jste vydali za různé masti, lékaře či konzultace, možná už není o tolik vyšší.

 

 • Kdybyste se díky tomu zbavili ekzému u svých dětí, stálo by to za to?
 • Kdybyste díky mému kurzu našli všechny potravinové alergeny a už nikdy nemuseli tápat a držet striktní diety, stálo by to za to?
 • Kdyby se z vašeho uplakaného miminka stalo veselé a šťastné dítě, a vy se mohli radovat ze života společně s ním, stálo by to za to?

Pokud jste odpověděli aspoň jednou ano, mám pro vás dobrou zprávu. Kurz prodávám za cenu 

5 990 Kč.

Nabídka platí do vyprodání volných míst.

Počet míst v kurzu je omezený. Chci mít dostatečný prostor na zodpovězení dotazů všech účastníků. 

 

Co za tuto cenu dostanete?

 1. Online kurz Zbavte své děti ekzému
 2. Bonus 1) Kuchařku eliminační diety
 3. Bonus 2) Návod k testování alergenů
 4. Bonus 3) Dietní chyba – videonávod
 5. Bonus 4) Jak na lepek při eliminační dietě? – videonávod
 6. Bonus 5) Nedaří se vám s eliminační dietou a stále se v ní plácáte? - videonávod.

Na celý kurz se vztahuje 100% garance vrácení peněz - buďto se u vás ekzém do 8 týdnů zásadně zlepší, nebo vám vrátím peníze (garance je určená pro děti do 3 let a podmínkou je zaslání fotek ekzému před a po kurzu + vašich poznámek o tom, kdy jste začali s kterou fází ED, kdy jste testovali jednotlivé potraviny a jaký byl výsledek).

5 990 Kč.

Kurz má omezenou kapacitu, nabídka platí
do vyprodání volných míst.

Jakých výsledků dosahují maminky v mých kurzech?

Fotky poskytla paní Veronika, maminka, která se účastnila kurzu na podzim 2022. Do kurzu vstupovali s ošklivým ekzémem, po třech měsících nejen, že ekzém zmizel, ale paní Veronika může jíst prakticky vše.

 

Fotky poskytla paní Lucie. Její dcerka byla asi nejtěžší dosavadní případ mého kurzu. Do kurzu vstupovali s ekzémem, který drželi pod kontrolou již delší dobu jen díky kortikoidům. Zpočátku mazali kortikoidy každé tři dny a už třetí den se bez nich nedalo vydržet. Dnes, po absolvování kurzu, vydrží bez kortikoidů v pohodě přes 20 dnů a kůže je stále krásná. Její dcerce se navíc rozšířil jídelníček. Jí už prakticky vše, jen některé potraviny jen v malých tréninkových dávkách.

Fotka je po dvou měsících kurzu, paní Lucie nakonec kurz o měsíc prodloužila a dosáhla ještě lepších výsledků.

 

Fotky poskytla paní Barbora, maminka, která absolvovala kurz na podzim 2022. 

 

 

V předchozích bězích kurzu zaznamenaly maminky zlepšení už po prvním týdnu! Podívejte se na jejich reakce:

 

Jak maminky hodnotily kurz po jeho skončení? Uvádím výsledky z hlasování v anonymní anketě.

Kdo vás bude kurzem provázet?

Jmenuju se Anna Matoušková a jsem mámou dvou dětí, které od narození bojovaly s atopickým ekzémem. V obou případech jsme boj úspěšně vyhráli. Ekzému jsme se zbavili pomocí eliminační diety.

U staršího syna (*2015) jsme se zbavili i všech alergií. Syn může jíst od 2,5 let úplně vše a doposud se mu žádný problém nevrátil.

Dcera (*2018) měla nejhorší období ekzému mezi 6. a 10. měsícem. První narozeniny už však oslavila téměř bez ekzému. Z mnoha potravinových alergií u ní dnes ještě přetrvává alergie na mléko a vejce. Obojí už v omezené míře může jíst.

 

 

Protože jsem poznala, jak zázračně umí eliminační dieta působit, snažím se ji propagovat mezi širokou veřejností. Od jara roku 2020 konzultuji problémy s eliminační dietou s dalšími maminkami. Díky tomu mám bohaté zkušenosti s dietou nejen vlastní, ale i z těchto konzultací.

Jaký dopad měla eliminační dieta u nás?

Takto vypadala naše dcerka v deseti měsících. Díky eliminační dietě jsem u ní objevila alergii na mléko, vejce, kuřecí maso, sóju, oves, jahody, maliny, rybíz, ostružiny, exotické ovoce, citrusy a arašídy. Některé věci nemohla napřímo, některé přes kojení.

Od dvou let jí úplně vše, jen mléko zatím v omezeném množství. Většina alergenů zmizela do tří měsíců od ukončení eliminační diety.

 

Její kůže vypadá takto

Tento kurz je pro vás, pokud:

 • Chcete vyléčit ekzém u svých dětí bez kortikoidů, drahých mastí a drastických diet.
 • Chcete poznat všechny potravinové alergeny u vašeho dítěte, abyste jimi neohrozili jeho další vývoj.
 • Jste ochotni podstoupit dietu, kterou vám sice maximálně usnadním, ale i tak bude vyžadovat trochu trpělivosti a odříkání.
 • Už držíte vy nebo vaše dítě nějakou formu eliminační diety, ale nedaří se vám s ní dosáhnout úspěchu.
 • Nechcete zopakovat stejné chyby, jako jsem udělala já a dělá je i spousta dalších maminek.

Dieta nejlépe funguje u malých dětí do cca 2-3 let věku. Je jedno, jestli je dítě (plně) kojené nebo už má příkrmy (a UM).

 

Tento kurz pro vás není, pokud

 • Nevěříte, že strava má na ekzém vliv.
 • Léčíte ekzém u svého dítěte pouze mastmi a kortikoidy a nechcete na tom nic měnit.
 • Nedokážete se na pár týdnů vzdát vašich oblíbených pochoutek pro zdraví svého dítěte (pokud kojíte).

U kojeného dítěte je nutné, aby eliminační dietu držela spolu s dítětem i maminka.

 

Možná vás teď napadá...

Vydržím vůbec tak přísnou dietu?

Dieta není až tak přísná, jak se zdá. Po celou dobu kladu důraz na pestrost a dostatečnou kalorickou hodnotu stravy. Budu vás odrazovat od zbytečně přísných a dlouhých diet.

Co jsem během diety jedla já? Třeba vepřo-knedlo-zelo, nebo ovocné borůvkové knedlíky. Vše se dá, když víte, jak na to. Hladovění se rozhodně nebojte!

Bude dieta fungovat i u nás?

Dieta pomůže vyléčit ekzém zhruba u 8 dětí z 10ti. Díky kurzu získáte nadhled a uvidíte dietu v širších souvislostech. I kdyby u vás nepomohla, nebudete se s ní trápit zbytečně. Dozvíte se včas, že od ní máte upustit. Navedu vás, kam se můžete obrátit dále.

 

Je pro nás tato metoda, i pokud je dítě na UM?

Ano. Metoda funguje úplně stejně pro kojené děti jako pro děti na UM s příkrmy.

 

Neměla bych léčit spíše kvasinku a držet protikvasinkovou dietu?

Ne. Vy potřebujete zjistit, jaké potraviny vám dělají problém a ty ze stravy vyřadit. Tyto potraviny najdete pomocí eliminační diety.

Tedy na krátkou dobu vyřadíme všechny potenciálních alergeny ze stravy. Následně jeden po druhém otestujeme a co projde, zavedeme zpět do jídelníčku. S tím vám protikvasinková dieta nepomůže.

Metoda, kterou vám představím v kurzu, v sobě zahrnuje i prvky protikvasinkové diety. Není ale tak striktní. Držet eliminační a zároveň i striktní protikvasinkovou dietu velmi nedoporučuji.

 

Nezvládla bych eliminační dietu sama, bez tohoto kurzu?

U lehčích případů možná ano. Bude vás to stát rozhodně mnohem více času, pokusů a omylů. Informace o eliminační dietě sice najdete, často si ale protiřečí. Budete-li poslouchat všechny, vyřadíte ze své stravy vše a budete jíst pár potravin stále dokola. Před tímto postupem velmi varuji. O tom eliminační dieta není a takto vám fungovat nebude.

U těžších případů experimentovat nedoporučuji. Stejně tak, pokud již teď nejíte spoustu potravin a nevíte, jak je zařadit zpět do stravy. Většinou tím dietu jen prodloužíte.

Uvědomte si, že na stravě během prvního roku života dítěte velice záleží. Ovlivní jej, jak a zda bude reagovat na některé potraviny i v budoucnosti nebo ne. Čím přísnější a delší dieta, tím větší riziko, že na alergeny bude reagovat celoživotně.

Navíc držet eliminační dietu ve společnosti dalších maminek je mnohem zábavnější než když jste na ni sama doma. Můžete se vzájemně podporovat a inspirovat. Zvažte také, kolik pokusů už jste v tomto směru udělala a nakolik vám fungovaly.

 

U nás eliminační dieta nefunguje, už jsem ji zkoušela

Potěším vás. Stejný pocit má většina maminek, které se na mne obrací s prosbou o konzultaci. Někdy stačí pár drobných detailů k tomu, aby dieta fungovat začala. Znám nejčastější chyby a omyly, které se při této dietě snadno udělají.

V mém kurzu na ně budu upozorňovat a varovat vás před nimi. Dieta, kterou si sami předepíšete, bývá obvykle mnohem přísnější než ta, kterou má smysl držet. Hlavní problém bývá v hlavě - ve strachu z testování alergenů. I proto se vám bude dietou procházet snadněji s mým vedením, než když se o ni budete snažit sami.

Na vaše otázky "Z čeho se nám ekzém zase zhoršil?" vám mnohokrát odpovím, že to netřeba řešit. Že zítra bude zase v dobrém stavu. 🙂 Pokud však na dietu budete sami, tak toto zřejmě nedokážete. 

 

Co vše dostanete?

Online kurz Zbavte své děti ekzému
Bonus 1) Kuchařku eliminační diety
Bonus 2) Návod k testování alergenů
Bonus 3) Dietní chyba – videonávod
Bonus 4) Jak na lepek při eliminační dietě? – videonávod
Bonus 5) Nedaří se vám s eliminační dietou a stále se v ní plácáte? - videonávod

 

Na celý kurz se vztahuje 100% garance vrácení peněz - buďto se u vás ekzém do 8 týdnů zásadně zlepší, nebo vám vrátím peníze (garance je určená pro děti do 3 let a podmínkou je zaslání fotek ekzému před a po kurzu + vašich poznámek o tom, kdy jste začali s kterou fází ED, kdy jste testovali jednotlivé potraviny a jaký byl výsledek).

5 990 Kč.

Kurz má omezenou kapacitu, nabídka platí
do vyprodání volných míst.

Co na mé produkty říkají mé klientky?

 

S některými maminkami, které absolvovaly můj kurz, jsem natočila rozhovor. Poslechněte si jejich zkušenosti:

Tereza Kubíčková: Do kurzu vstupovala s velmi přísnou dietou o pár potravinách a s problémy, kterých se u své dcerky nemohla delší dobu zbavit. Měla strach cokoliv sníst, aby to dcerce neublížilo. Dnes, po dvou měsících, jí paní Tereza vše, dcerka má zavedeno prvních několik potravin včetně lepku a problémy jsou pryč. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Lucie Sváček Mikušová: Do kurzu vstupovali s ošklivým ekzémem u své dcerky, který držely pod kontrolou jen díky kortikoidům. V té době si neuměli představit, že by bez kortikoidů vydržely déle než tři dny. Navíc byly na velmi omezené stravě, dcerka jedla jen několik potravin každý den stále dokola.

V době natáčení videa, tj. po třech měsících v kurzu, byly bez kortikoidů 20 dní a ekzém byl minimální. Dnes - o pár týdnů později - už jsou zcela bez ekzému i bez kortikoidů. Též jídelníček dcerky je mnohem pestřejší.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

 

"Už teď vím, že jenom to, že se nebojím se najíst mi stálo za to INVESTOVAT peníze do kurzu."

Malému se objevil ekzém přesně ve 2 měsících. Je plně kojený a ty první 2 měsíce jsem s kojením hodně bojovala.
Kvůli jeho ekzému jsem vysadila mléko a sóju. Jenže se nic moc nezměnilo a já začala hledat co dalšího by to mohlo způsobovat. Přidávala jsem si další a další FB skupiny, které se ekzémem zabývají.

Dostala jsem se do takového začarovaného kruhu, že jsem se bála udělat si i čaj nebo sníst čerstvé hrušky... A s tím jsem začala mít strach, abych zas neměla problém s kojením kvůli hodně mizernému stravování. V jedné FB skupině jsem narazila na paní Matouškovou. To co mě přesvědčilo ze všeho nejvíc bylo právě to, že je potřeba jíst a uzdravit střevo. Všechny dostupné informace na jejím webu mi jednoduše dávaly smysl.

Takže i když jsem v podstatě na začátku kurzu už teď vím, že jenom to, že se nebojím se najíst mi stálo za to INVESTOVAT peníze do kurzu. Navíc po 2 týdnech 1. fáze ED vidím u malého velké zlepšení!
Ze všech ostatních FB skupin jsem se odhlásila, přestala pátrat a jsem mnohem klidnější, protože co vadí jednomu nemusí vadit druhému...Pořád je to mravenčí práce zbavit malého ekzému, ale konečně je to bez obrovského stresu a strachu a hlavně s nějakým řádem a systémem...
Moc děkuju Anna Matoušková za Vaši práci a ochotu!

Kateřina Suchá (účastnice kurzu)

 

"Kurz mi dodal odvahu, klid, nadhled."

Kurz jsem se rozhodla absolvovat i přesto, že už byl syn bez ekzému (pouze ABKM), a jsem za to moc ráda. Byl pro mě přínosný především podrobnou příručkou Jak testovat alergeny. Kurz mi dodal odvahu, klid, nadhled. Všem moc doporučuji a paní Anna Matoušková moc děkuji.

Jana Beránková (absolventka kurzu)

 

"Nejdůležitější bylo začít a nebát se jíst."

Kurz mi pomohl v nasměrování, co a jak. Za mne nejdůležitější bylo začít a nebát se jíst a nevyřazovat - skupinky jako Kojení při ABKM a ostatní jsou strašně stresující - maminka napíše, že ekzém se zhoršil a jedna jí napíše že u nich to byla rajčata a u druhé lepek a všechno tam zní hrozně negativně. Takze tenkrát věta nečtěte to, neřešte to, všechno jde a půjde byla opravdu nejdůležitější.

Kristýna Vlasáková (absolventka kurzu)

 

 

"Ekzém po těle je už skoro pryč a to ho
dvouletá dcera měla po celém těle."

Při pohledu na dcery jsem byla už opravdu zničená a doktoři nám nedokázali pomoct. Na internetu byla spousta různých informací a já už jsem nechtěla z holčiček dělat pokusné králíky, tak jsem se rozhodla přihlásit do kurzu. Byla to pro nás ta správná volba, protože problém byl opravdu v jídle. Ekzém po těle je už skoro pryč a to ho dvouletá dcera měla po celém těle. Velké díky za kurz a za tuto skupinu.

Kateřina (absolventka kurzu)

 

 

"Pořád jsem googlila, hledala zaručené rady,
snažila se držet různé diety."

U syna (v té době 3 m) se ekzém objevil během vánočních svátků. První dva týdny v novém roce jsem pořád googlila, hledala různé "zaručené" rady, snažila se držet různé diety. Každý zdroj na internetu tvrdil něco jiného a já jsem se v tom neskutečně plácala. Synův stav se nelepšil, ba naopak. Jako na zavolanou jsem našla tento kurz. Okamžitě jsem se přihlásila.

Musím říct, že jsme se sice za ten necelý měsíc kurzu ekzému nezbavili (vstoupila nám do toho nemoc), ale skvěle jsem si ucelila informace a nechala se nasměrovat konečně smysluplnou cestou. Věřím, že když budeme nadále dodržovat poznatky z kurzu, s ekzémem snad do jara zatočíme. 

Veronika L. (absolventka 3týdenní verze kurzu)

 

 

"Vždy pozitivní naladění z vaší strany."

Co považuji v kurzu za nejpřínosnější? Osobní komunikaci s vámi a s ostatními. Skvělá podpora, kdykoliv bylo potřeba. Vždy pozitivní naladění z vaší strany.

Veronika I. (absolventka kurzu)

 

 

"Bez vás bych ten boj asi už vzdala."

Dala jsem na Vaše rady a pokusila se pátrat, co je jádrem problému. Po vyřazení banánu má syn konečně po více jak měsíci čisté pleny. Nevím, jestli problém způsobilo i krůtí, koždopádně kukuřično-rýžové pečivo jsem nechala. Mám ohromnou radost, pokusím se teď během pár dní zkusit zařadit kachní maso a další zelenou zeleninu. Moc děkuji, bez vás bych ten boj asi už vzdala.

klientka Martina

 

 

"Kurzem jsem se více uklidnila a hodila do pohody"

Určitě bych doporučila kurz ostatním rodičům co neví co jist a zbytečně vysazují další a další potraviny, způsobují si stres, a tím zhoršují i celkový stav svůj i dítěte. Já jsem se kurzem určitě více uklidnila a hodila do pohody. Asi bych byla více v klidu kdyby kurz trval až do doby než dcerka bude vyléčena, jsme na začátku a stále se učím jak poznat reakce ale mám více odvahy a to jen díky kurzu. Šla bych do toho znovu.

Lenka Glabazňová (absolventka 3týdenní verze kurzu)

 

 

"Kurz vás naučí, že ne všechno je způsobeno stravou."

Rozhodne bych doporucila. Kurz Vás naučí, ze ne všechno je způsobeno stravou, naučí Vás jak se dívat na exem, naučí vás nestresovat. Mate možnost se kdykoli na cokoli zeptat (dá se říct ze blesková odpověď), plus každý týden konzlutace, kde si můžete s paní Anna Matoušková popovídat na co si jen vzpomente a dá se říct ze i jak dlouho budete potřebovat. Mě to hodně dalo, exem nám sice nezmizel, ale zlepšil se a pevně doufám,  ze nakonec zmizí.
Myslím si, ze i přes to ze nakonec zjistíte, ze to ani není ze stravy je podle mě taky vysledek. Už tohle tema alespoň vypustite z hlavy. Takže určitě pro všechny doporučuji. 

Petra Štěpánků Jonášová (absolventka kurzu)

 

 

"Tento kurz bola najlapsia investicia."

Ja by som tiez kurz urcite doporucila, aj ked u nas ED ako taka nestacila. Ked sa objavil ekzem skusila a nakupila som snad vsetko, co sa dalo. Tento kurz bola najlepsia investicia. Zorientovala som sa v tom, ako postupovat so zavadzanin prikrmov, cim vsetkym mozem podporit imunitu, naucila som sa viac rozonavat prejavy ekzemu a tym padom na neho lepsie reagovat. A v neposlednom rade si cenim podpory zo strany pani Anna Matoušková. Dolezite pre mna totiz bolo aj prestat sa tolko stresovat a najst v tom vsetkom nejaky system (v ramci moznosti).

Kristýna Chabadová (absolventka kurzu)

 

 

"Co považujete na kurzu za nejpřínosnější?" -  "Že vznikl."

(odpověď absolventky kurzu v anonymním dotazníku)

 

 

"Díky vám je dieta zvladatelná a už nemám hlad."

Hezký den, chtěla jsem Vám moc poděkovat za recepty ve Vašem e-booku, díky Vám je dieta zvladatelná a už nemám hlad, naopak mám více síly pro boj s ekzémem. Přeji krásný večer a díky za to, co děláte.

Dominika Hlavničková (čtenářka ebooku)

 

 

"Už bych chtěla zůstat na této cestě zdravého vaření."

Mám koupenou vaši kuchařku a je bezvadná. Já, která nesnáším vaření, jsem se do toho vrhla a snad mě to i baví a chtěla bych už zůstat na této cestě zdravého vaření. Tímto vám chci moc poděkovat. 

Michaela (čtenářka ebooku)

 

"Ze všech kurů je tento jediný, kterého nelituji a ráda na něj vzpomínám."

I přes to, že v našem případě kurz nepomohl, jsem velkým fanouškem paní Matouškové a celého kurzu. Zoufalí rodiče v něm naleznou bezpečné a příjemné útočiště, mnoho důležitých informací a další rodiče s podobnými problémy. Co bylo na kurzu ale úplně nejlepší? Přístup samotné paní Anny. Je to velice vřelá, chápající a ochotná žena, která tam byla vždy pro mě a to i v případech, kdy si s námi nikdo nevěděl rady, snažila se podpořit alespoň tak, jak mohla. Ze všech těch kurzů a hokusů pokusů co jsme prošli je tento kurz jediný, kterého nelituji a ráda na něj vzpomínám.

Veronika Immamovic (absolventka 3týdenní verze kurzu, velice složitý a nestandardní případ)

 

 

"Sama bych držela moc přísnou dietu a určitě by to byl začarovaný kruh."

Dobrý den, chci Vám poděkovat a pochválit Váš ebook. Zakoupila jsem si ho a malému se od té doby, co dodržuji Vaše rady, zlepšil ekzém. Postupně testujeme nové potraviny a zatím to vypadá nadějně, tak snad se brzo zbavíme ekzému a všech omezení ve stravě. Jsem moc vděčná za Vámi ověřený postup, protože sama bych držela moc přísnou dietu a určitě by to byl začarovaný kruh. Moc Vám děkuji a přeji hezké dny!

Anna (čtenářka ebooku)

 

 

"Kniha obsahuje informace, které jsem jinde neobjevila."

Kniha je skvěle napsaná, obsahuje užitečné, praktické a ucelené informace, které jsem v této podobě nikde neobjevila. Moc za ni děkuji!

Mirka (čtenářka ebooku)

 

 

"I přesto, že jsem na bezmléčné dietě 20 měsíců, našla jsem nové inspirativní recepty."

Aničky e-book srozumitelně pojednává o eliminační dietě, která vychází z metody paní Zíkové. Díky ní Anička úspěšně zvládla vyléčit atopický ekzém u své dcery. Shodneme se zejména v tom, že drastické dlouhodobé diety nic dobrého nepřinesou. Dále v tom, že péče o mikrobiom je jednou z nejdůležitějších částí na cestě k uzdravení.

V části s kuchařkou oceňuji rozdělení do kategorií, takže se v ní dá přehledně vyhledávat. Líbí se mi, že jsou tam zapojeny tradiční rodinné recepty, které se dají uvařit z běžně dostupných surovin. A hlavně, že si pochutná celá rodina, takže není nutné vařit zvlášť pro sebe a zvlášť pro zbytek rodiny. I přesto, že jsem na bezmléčné dietě 20 měsíců, tak jsem tam našla nové inspirativní recepty, ke kterým se budu vracet.

Michaela Vlková (www.michaelavlk.cz, autorka projektu Jednoduše bez mléka)

 

 

"Přístup k dietě je velice profesionální."

I když Anička není lékař, její popis problémů atopického ekzému a přístup k dietě je velice profesionální. Popis podrobný a pečlivý. Nejvíce mě potěšilo "lidské" srozumitelné vyjadřování ohledně funkce alergenů v těle. Dále pak každá maminka (i ta co doma nemá atopika či dítě s alergií) jistě ocení pečlivou tabulku zavádění jednotlivých skupin alergenů. Ze široké škály receptů z cenově přijatelných surovin je radost vybírat. Moc Aničce děkuji za sepsání jejího příběhu, a že se rozhodla tuto knihu vydat.

Monika Charvátová (Manažer kvality zdravotnické laboratoře)

 

Co vše dostanete?

Online kurz Zbavte své děti ekzému
Bonus 1) Kuchařku eliminační diety
Bonus 2) Návod k testování alergenů
Bonus 3) Dietní chyba – videonávod
Bonus 4) Jak na lepek při eliminační dietě? – videonávod
Bonus 5) Nedaří se vám s eliminační dietou a stále se v ní plácáte? - videonávod

Na celý kurz se vztahuje 100% garance vrácení peněz - buďto se u vás ekzém do 8 týdnů zásadně zlepší, nebo vám vrátím peníze (Garance je určená pro děti do 3 let a podmínkou je zaslání fotek ekzému před a po kurzu + vašich poznámek o tom, kdy jste začali s kterou fází ED, kdy jste testovali jednotlivé potraviny a jaký byl výsledek).

5 990 Kč